MaltaHamrun Spartans Ħamrun Spartans
Kraj: Malta
Współczynnik: 8.500 2025/26
Elo: 1143

Hamrun Spartans – rankingi, wskaźnik Elo i współczynnik UEFA

W aktualnym rankingu klubowym Elo obliczonym przez Euroranking drużyna Hamrun Spartans ma 1143 punktów. Ta liczba punktów daje 967. miejsce w Europie oraz 2. miejsce w kraju Malta. Najnowsza zmiana Elo drużyny Hamrun Spartans miała miejsce 11.10.2026, aktualizacja to -4.96 pkt w związku ze spotkaniem z klubem Paola Hibernians.

Hamrun Spartans zajmuje 168. miejsce w rankingu klubowym UEFA z 8.500 punktami przed sezonem 2026/27. Zgodnie z aktualnym rankingiem klub z Malty jest prognozowany jako rozstawiony w meczach na poziomie Liga Konferencji/Runda 1.

Nadchodzące mecze

18.10.2026 18.10.2026 Gżira United 28% 25% 47% Hamrun Spartans 2026/27 Liga Kolejka 8 Bilans bezpośredni i porównanie drużyn Gżira United - Hamrun Spartans
21.10.2026 21.10.2026 Hamrun Spartans 61% 23% 16% Balzan FC 2026/27 Liga Kolejka 9
25.10.2026 25.10.2026 Valletta FC 40% 26% 34% Hamrun Spartans 2026/27 Liga Kolejka 10

Udział w europejskich pucharach 2026/27 – Prognoza

Loading...
Resetuj parametry

Forma w ostatnich meczach

Rozgrywki krajowe

11.10.2026 11.10.2026 remis 2:2 🏠 Paola Hibernians Liga Bilans bezpośredni i porównanie drużyn Hamrun Spartans - Paola Hibernians
18.09.2026 18.09.2026 wygrana 4:1 🏠 Marsaxlokk FC Liga
11.09.2026 11.09.2026 wygrana 2:0 🚌 Birzebbuga St. Peter's FC Liga
06.09.2026 06.09.2026 wygrana 2:1 🚌 Zabbar St. Patrick Liga
29.08.2026 29.08.2026 remis 1:1 🏠 Floriana FC Liga

Europejskie puchary

16.07.2026 16.07.2026 przegrana 1:2 🏠 NSÍ Runavík Liga Konferencji
09.07.2026 09.07.2026 remis 1:1 🚌 NSÍ Runavík Liga Konferencji
18.12.2025 18.12.2025 przegrana 1:3 🚌 Shamrock Rovers Liga Konferencji
11.12.2025 11.12.2025 przegrana 0:2 🏠 Szachtar Donieck Liga Konferencji
27.11.2025 27.11.2025 wygrana 3:1 🏠 Lincoln Red Imps Liga Konferencji

Niewiele maltańskich klubów może pochwalić się historią tak mocno związaną z rozwojem futbolu na wyspie jak Ħamrun Spartans FC. Założony w 1907 roku klub z Hamrun zdobył 10 mistrzostw Malty, a ostatnie z nich przypadło na sezon 2024/25. Tradycyjna tożsamość zespołu związana jest z czerwono-czarnymi barwami, natomiast jego domowym stadionem pozostaje Victor Tedesco Stadium.

Pierwsze znaczące sukcesy przyszły już w początkowych dekadach działalności. Hamrun zdobył pierwsze mistrzostwo Malty w sezonie 1913/14, a kolejne w 1917/18. Po następnych sukcesach w okresie powojennym Spartanie weszli w najbardziej dominujący okres swojej historii na początku lat 80. i na początku lat 90. W latach 1982/83–1991/92 klub zdobył wiele krajowych trofeów, w tym cztery mistrzostwa oraz sześć Pucharów FAI.

Złoty okres był silnie związany z prezesem Victorem Tedesco, który objął stanowisko w 1979 roku. Sukcesy tamtej epoki doprowadziły później do nadania jego imienia stadionowi w Hamrun. Obiekt stał się ważnym elementem tożsamości klubu i do dziś jest jego domem. W tamtym okresie przez zespół przewinęło się również wielu zawodników odgrywających istotną rolę w maltańskim futbolu. W późniejszych latach jedną z najważniejszych postaci w historii klubu został Stefan Sultana. Według historycznych danych Maltańskiego Związku Piłki Nożnej jest rekordzistą Hamrun pod względem występów i bramek — rozegrał 472 mecze i zdobył 234 gole.

Po sukcesach lat 80. i początku lat 90. sytuacja klubu znacznie się zmieniła. Ħamrun przeżywał trudniejsze okresy, a w sezonie 2014/15 spadł nawet na trzeci poziom maltańskich rozgrywek. Powrót do krajowej czołówki został zwieńczony mistrzostwem w 2020/21, które zakończyło 30-letnie oczekiwanie na kolejny tytuł. Spartanie ponownie zostali mistrzami w 2022/23, a dziesiąte mistrzostwo zdobyli w sezonie 2024/25 po zwycięstwie 1:0 nad Birkirkara w decydującym meczu o tytuł.

Klub ma również bogatą historię w Pucharze FAI, który zdobył sześciokrotnie. Ħamrun triumfował w tych rozgrywkach w sezonach 1982/83, 1983/84, 1986/87, 1987/88, 1988/89 oraz 1991/92. Sukcesy pucharowe stanowiły ważną część okresu, w którym Spartanie stali się jedną z czołowych sił maltańskiego futbolu.

Istotnym elementem historii klubu są również występy w europejskich pucharach. Jeden z pierwszych ważnych momentów miał miejsce w 1984 roku, gdy Ħamrun pokonał na wyjeździe Ballymena United 1:0 w Pucharze Zdobywców Pucharów. Według Maltańskiego Związku Piłki Nożnej było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo maltańskiego klubu w którymkolwiek z europejskich pucharów. Znacznie później, w sezonie 2022/23, Spartanie zostali pierwszym maltańskim klubem, który awansował do rundy play-off rozgrywek UEFA. Na tym etapie odpadli jednak z Partizanem.

Największy przełom na arenie międzynarodowej nastąpił w 2025 roku, gdy Ħamrun został pierwszym maltańskim klubem, który awansował do fazy ligowej europejskich rozgrywek UEFA. Zwycięstwo 3:2 w dwumeczu z łotewskim RFS w play-offie Ligi Konferencji zapewniło historyczny awans. W fazie ligowej Spartanie zmierzyli się z Jagiellonią Białystok, Lausanne-Sport, Samsunsporem, Lincoln Red Imps, Szachtarem Donieck oraz Shamrock Rovers. Domowe zwycięstwo 3:1 nad Lincoln Red Imps było pierwszą wygraną klubu w fazie ligowej rozgrywek UEFA.

Historia Ħamrun Spartans FC obejmuje więc kilka wyraźnych epok: pierwsze mistrzostwa zdobywane jeszcze przed II wojną światową, dominację w latach 80. i na początku lat 90., trudniejszy okres późniejszych dekad oraz odrodzenie zwieńczone trzema kolejnymi mistrzostwami w XXI wieku. Dziesięć tytułów mistrza Malty, sześć Pucharów FAI oraz historyczny awans do fazy ligowej rozgrywek UEFA sprawiają, że Ħamrun zajmuje ważne miejsce w historii maltańskiego futbolu.

Punkty rankingowe sezon po sezonie

2022/23 2023/24 2024/25 2025/26 2026/27 Razem
2.500 2.000 1.500 2.500 1.000 9.500

W ostatnich pięciu latach klub Hamrun Spartans zdobył łącznie 8.500 punktów w rankingu UEFA, najlepszym sezonem był 2022/23 z dorobkiem 2.500.

Kluby z podobnym miejscem w rankingu – UEFA

Klub 2022/23 2023/24 2024/25 2025/26 2026/27 Razem
147 Islandia Breidablik Kopavogur 2.000 2.500 1.500 4.000 0.000 10.000
148 Szwecja Malmö FF 3.000 0.000 4.000 3.000 0.000 10.000
149 Szwajcaria FC Lausanne-Sport 0.000 0.000 0.000 10.000 0.000 10.000
150 Malta Hamrun Spartans 2.500 2.000 1.500 2.500 1.000 9.500
151 Irlandia Północna Larne FC 1.000 1.500 2.500 2.000 2.500 9.500
152 Liechtenstein FC Vaduz 2.500 1.000 1.500 2.000 2.000 9.000
153 Mołdawia Petrocub Hincesti 2.000 1.500 2.500 1.500 1.500 9.000

Mecze w europejskich pucharach 2026/27

09.07.2026 09.07.2026 NSÍ Runavík 1:1 Hamrun Spartans 2026/27 Liga Konferencji Eliminacje - Runda 1
16.07.2026 16.07.2026 Hamrun Spartans 1:2 NSÍ Runavík 2026/27 Liga Konferencji Eliminacje - Runda 1

Ranking Elo

Loading...
Klub Elo Ostatnie zmiany
967 Malta Hamrun Spartans 1143 11.10.2026
2:2 vs Paola Hibernians
Liga
-4.96
18.09.2026
4:1 vs Marsaxlokk FC
Liga
+6.87
11.09.2026
2:0 vs Birzebbuga St. Peter's FC
Liga
+10.17
06.09.2026
2:1 vs Zabbar St. Patrick
Liga
+8.39
29.08.2026
1:1 vs Floriana FC
Liga
-0.89
22.08.2026
0:1 vs Birkirkara FC
Liga
-10.96
17.08.2026
0:2 vs Mosta FC
Liga
-15.77
16.07.2026
1:2 vs NSÍ Runavík
Liga Konferencji
Eliminacje - Runda 1
-16.60
09.07.2026
1:1 vs NSÍ Runavík
Liga Konferencji
Eliminacje - Runda 1
-2.04
10.01.2026
1:0 vs Sliema Wanderers
Liga
+6.75

Zobacz inne kluby z Malty: Gżira United, Valletta FC, Floriana FC, Marsaxlokk FC, Sliema Wanderers, Paola Hibernians.

Często zadawane pytania

Klub Hamrun Spartans ma 1143 pkt w rankingu Elo według modelu Euroranking. Ranking jest aktualizowany po każdym meczu, a ostatnia aktualizacja nastąpiła 11.10.2026. Im więcej punktów Elo ma klub, tym wyżej oceniana jest jego pozycja. Ranking Elo pozwala szacować prawdopodobieństwo wyników meczów oraz symulować przebieg kolejnych rund rozgrywek.

Klub piłkarski Hamrun Spartans został założony w 1907 roku.

Klub Hamrun Spartans jest z kraju Malta.