Galatasaray Stambuł - Fenerbahce Stambuł: bilans bezpośredni i statystyki
Już 26.10.2026 dojdzie do bezpośredniej konfrontacji, w której Galatasaray Stambuł podejmie ekipę Fenerbahce Stambuł. Według algorytmu Euroranking faworytem spotkania jest drużyna Galatasaray Stambuł z szansami wynoszącymi 41%, przy 34% dla ekipy Fenerbahce Stambuł. Ostatnia konfrontacja pomiędzy klubami Galatasaray Stambuł i Fenerbahce Stambuł miała miejsce 26.04.2026 i zakończyła się wynikiem 3:0. Bilans ostatnich 5 meczów drużyny Galatasaray Stambuł wykazuje 3 zwycięstwa, 0 remisów i 2 porażki. W pięciu ostatnich meczach drużyna Fenerbahce Stambuł odnotowała następujące wyniki: 2 zwycięstwa, 2 remisy oraz 1 porażka. W klasyfikacji Elo klub Galatasaray Stambuł znajduje się obecnie na poziomie 1598 punktów, a ekipa Fenerbahce Stambuł ma 1626 punktów.
Nadchodzące mecze Galatasaray Stambuł - Fenerbahce Stambuł
| 26.10.2026 26.10.2026 | Galatasaray Stambuł | 41% | 25% | 34% | Fenerbahce Stambuł | 2026/27 | Süper Lig | Kolejka 9 |
| 21.03.2027 21.03.2027 | Fenerbahce Stambuł | 47% | 25% | 28% | Galatasaray Stambuł | 2026/27 | Süper Lig | Kolejka 26 |
Procenty są obliczane na podstawie różnicy siły drużyn wynikającej z autorskiego rankingu. Model przelicza tę różnicę na prawdopodobieństwo zwycięstwa każdej ze stron, a szansa na remis zależy od stopnia wyrównania zespołów — im bardziej zbliżony ich poziom, tym większe prawdopodobieństwo podziału punktów.
Pozycja w rankingu – UEFA
| Klub | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | 2025/26 | Razem | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 42 |
|
Fenerbahce Stambuł | 5.000 | 17.000 | 14.000 | 11.250 | 10.500 | 57.750 |
| 49 |
|
Galatasaray Stambuł | 15.000 | 0.000 | 8.000 | 12.750 | 17.750 | 53.500 |
Forma w ostatnich meczach
| Galatasaray Stambuł | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| 09.10.2026 09.10.2026 | wygrana 3:1 | 🏠 | Kasımpaşa SK | Süper Lig | |
| 19.09.2026 19.09.2026 | przegrana 0:4 | 🚌 | Trabzonspor | Süper Lig | |
| 13.09.2026 13.09.2026 | wygrana 1:0 | 🏠 | Kocaelispor Kulübü | Süper Lig | |
| 09.09.2026 09.09.2026 | przegrana 1:3 | 🚌 | Sporting Lizbona | Liga Mistrzów | |
| 04.09.2026 04.09.2026 | wygrana 3:2 | 🚌 | Basaksehir Stambuł | Süper Lig | |
| Fenerbahce Stambuł | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.2026 10.10.2026 | wygrana 3:0 | 🚌 | Caykur Rizespor | Süper Lig | |
| 20.09.2026 20.09.2026 | wygrana 8:0 | 🏠 | Eyüpspor Kulübü | Süper Lig | |
| 14.09.2026 14.09.2026 | remis 0:0 | 🚌 | Gaziantep FK | Süper Lig | |
| 10.09.2026 10.09.2026 | remis 1:1 | 🏠 | AS Roma | Liga Mistrzów | |
| 05.09.2026 05.09.2026 | przegrana 1:2 | 🏠 | Besiktas Stambuł | Süper Lig | |
Ranking Elo
| Klub | Elo | Ostatnie zmiany | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 60 |
|
Fenerbahce Stambuł | 1626 |
10.10.2026 3:0 vs Caykur Rizespor Süper Lig +3.90 |
20.09.2026 8:0 vs Eyüpspor Kulübü Süper Lig +1.55 |
14.09.2026 0:0 vs Gaziantep FK Süper Lig -7.06 |
10.09.2026 1:1 vs AS Roma Liga Mistrzów Faza ligowa +5.45 |
05.09.2026 1:2 vs Besiktas Stambuł Süper Lig -15.62 |
30.08.2026 2:0 vs Samsunspor Kulübü Süper Lig +6.08 |
26.08.2026 2:1 vs Olympique Lyon Liga Mistrzów Eliminacje - Play-off +20.98 |
22.08.2026 4:2 vs Konyaspor Kulübü Süper Lig +2.36 |
18.08.2026 1:1 vs Olympique Lyon Liga Mistrzów Eliminacje - Play-off +0.92 |
15.08.2026 1:2 vs Genclerbirligi Ankara Süper Lig -17.94 |
|
| 77 |
|
Galatasaray Stambuł | 1598 |
09.10.2026 3:1 vs Kasımpaşa SK Süper Lig +2.31 |
19.09.2026 0:4 vs Trabzonspor Süper Lig -16.88 |
13.09.2026 1:0 vs Kocaelispor Kulübü Süper Lig +1.25 |
09.09.2026 1:3 vs Sporting Lizbona Liga Mistrzów Faza ligowa -8.43 |
04.09.2026 3:2 vs Basaksehir Stambuł Süper Lig +5.77 |
29.08.2026 3:2 vs Göztepe SK Süper Lig +2.53 |
21.08.2026 4:0 vs Erzurumspor FK Süper Lig +1.47 |
14.08.2026 2:2 vs Çorum FK Süper Lig -9.42 |
17.05.2026 0:1 vs Kasımpaşa SK Süper Lig -17.10 |
09.05.2026 4:2 vs Antalyaspor Kulübü Süper Lig +1.23 |
|
Historia meczów Galatasaray Stambuł - Fenerbahce Stambuł
| 26.04.2026 26.04.2026 | Galatasaray Stambuł | 3:0 | Fenerbahce Stambuł | 2025/26 | Süper Lig | Kolejka 31 | ||
| 01.12.2025 01.12.2025 | Fenerbahce Stambuł | 1:1 | Galatasaray Stambuł | 2025/26 | Süper Lig | Kolejka 14 | ||
| 02.04.2025 02.04.2025 | Fenerbahce Stambuł | 1:2 | Galatasaray Stambuł | 2024/25 | Puchar krajowy | 1/4 finału | ||
| 24.02.2025 24.02.2025 | Galatasaray Stambuł | 0:0 | Fenerbahce Stambuł | 2024/25 | Süper Lig | Kolejka 25 | ||
| 21.09.2024 21.09.2024 | Fenerbahce Stambuł | 1:3 | Galatasaray Stambuł | 2024/25 | Süper Lig | Kolejka 6 | ||
| 19.05.2024 19.05.2024 | Galatasaray Stambuł | 0:1 | Fenerbahce Stambuł | 2023/24 | Süper Lig | Kolejka 37 | ||
| 24.12.2023 24.12.2023 | Fenerbahce Stambuł | 0:0 | Galatasaray Stambuł | 2023/24 | Süper Lig | Kolejka 18 | ||
| 04.06.2023 04.06.2023 | Galatasaray Stambuł | 3:0 | Fenerbahce Stambuł | 2022/23 | Süper Lig | Kolejka 37 | ||
| 08.01.2023 08.01.2023 | Fenerbahce Stambuł | 0:3 | Galatasaray Stambuł | 2022/23 | Süper Lig | Kolejka 18 | ||
| 10.04.2022 10.04.2022 | Fenerbahce Stambuł | 2:0 | Galatasaray Stambuł | 2021/22 | Süper Lig | Kolejka 32 | ||
| 21.11.2021 21.11.2021 | Galatasaray Stambuł | 1:2 | Fenerbahce Stambuł | 2021/22 | Süper Lig | Kolejka 13 | ||
Często zadawane pytania
Najbliższy mecz pomiędzy drużynami Galatasaray Stambuł oraz Fenerbahce Stambuł odbędzie się 26.10.2026.
26.04.2026 odbył się mecz Galatasaray Stambuł - Fenerbahce Stambuł zakończony wynikiem 3:0.