Irlandia PółnocnaCrusaders FC
Współczynnik: 4.000 2025/26
Elo: 1056

Crusaders FC – rankingi, wskaźnik Elo i współczynnik UEFA

W aktualnym rankingu klubowym Elo obliczonym przez Euroranking drużyna Crusaders FC ma 1056 punktów. Ta liczba punktów daje 1163. miejsce w Europie oraz 8. miejsce w kraju Irlandia Północna. Najnowsza zmiana Elo drużyny Crusaders FC miała miejsce 10.10.2026, aktualizacja to -5.48 pkt w związku ze spotkaniem z klubem Larne FC.

Crusaders FC zajmuje 273. miejsce w rankingu klubowym UEFA z 4.000 punktami przed sezonem 2026/27.

Nadchodzące mecze

17.10.2026 17.10.2026 Ballymena United 42% 25% 33% Crusaders FC 2026/27 Liga Kolejka 12 Bilans bezpośredni i porównanie drużyn Ballymena United - Crusaders FC
24.10.2026 24.10.2026 Crusaders FC 23% 23% 54% Coleraine FC 2026/27 Liga Kolejka 13

Forma w ostatnich meczach

Rozgrywki krajowe

10.10.2026 10.10.2026 przegrana 0:3 🏠 Larne FC Liga
03.10.2026 03.10.2026 przegrana 0:4 🚌 Carrick Rangers Liga
26.09.2026 26.09.2026 wygrana 2:1 🏠 Bangor FC Liga
19.09.2026 19.09.2026 przegrana 0:1 🚌 Linfield FC Liga
15.09.2026 15.09.2026 wygrana 3:0 🏠 Dungannon Swifts Liga

Europejskie puchary

17.07.2024 17.07.2024 wygrana 3:1 🏠 Caernarfon Town Liga Konferencji
11.07.2024 11.07.2024 przegrana 0:2 🚌 Caernarfon Town Liga Konferencji
03.08.2023 03.08.2023 przegrana 2:3 🚌 Rosenborg Trondheim Liga Konferencji
27.07.2023 27.07.2023 remis 2:2 🏠 Rosenborg Trondheim Liga Konferencji
20.07.2023 20.07.2023 wygrana 1:0 🏠 Haka Valkeakoski Liga Konferencji

Crusaders Football Club to północnoirlandzki klub piłkarski z północnego Belfastu, założony w 1898 roku. Przez pierwsze dekady swojego istnienia drużyna występowała wyłącznie na poziomie juniorskim i pośrednim, zdobywając w tym okresie dziewięciokrotnie tytuł Irlandzkiej Ligi Pośredniej oraz siedmiokrotnie Steel & Sons Cup – rozgrywki, których finał do dziś tradycyjnie odbywa się w Boże Narodzenie na stadionie klubu, Seaview.

Przełomowy moment w historii Crusaders nadszedł w 1949 roku, gdy po wycofaniu się z rozgrywek historycznego Belfast Celtic klub otrzymał miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej Irlandii Północnej. Od tego czasu drużyna, znana pod przydomkami The Crues oraz The Hatchetmen i występująca w charakterystycznych czerwono-czarnych barwach, zdobyła łącznie 32 poważne trofea, w tym siedem tytułów mistrzowskich. Dwa pierwsze z nich – w sezonach 1972/73 oraz 1975/76 – przypadły na złoty okres klubu w latach 70. XX wieku, gdy Crusaders regularnie rywalizowali o prymat w Irish League z takimi klubami jak Glentoran czy Coleraine.

Mistrzostwo z sezonu 1975/76 otworzyło drużynie drogę do udziału w Pucharze Europy Mistrzów w kolejnym sezonie 1976/77 – rozgrywkach, które ostatecznie wygrał angielski Liverpool, sięgając po swoje pierwsze w historii trofeum tych zawodów. Właśnie na etapie pierwszej rundy Crusaders zmierzyli się z późniejszymi triumfatorami, ulegając im 0:5 w Belfaście. Choć wynik ten był dla północnoirlandzkiej drużyny dotkliwy, mecz pozostaje trwałym elementem klubowej historii, wpisującym niewielki klub z Seaview w losy jednej z najsłynniejszych kampanii europejskich w dziejach futbolu.

Współcześnie Crusaders pozostają stałym uczestnikiem NIFL Premiership, a szczególnie udany okazał się sezon 2008/09, gdy pod wodzą trenera Stephena Baxtera – najdłużej urzędującego szkoleniowca w historii klubu – drużyna zdobyła Puchar Irlandii Północnej po raz pierwszy od 1968 roku, co otworzyło jej drogę do występów w Lidze Europy UEFA przeciwko macedońskiemu Rabotnickiemu. W 2009 roku Crusaders jako pierwszy klub w Irish League zainstalowali na Seaview sztuczną nawierzchnię czwartej generacji, zatwierdzoną przez UEFA.

Punkty rankingowe sezon po sezonie

2022/23 2023/24 2024/25 2025/26 2026/27 Razem
1.500 1.500 1.000 0.000 0.000 4.000

W ostatnich pięciu latach klub Crusaders FC zdobył łącznie 4.000 punktów w rankingu UEFA, najlepszym sezonem był 2022/23 z dorobkiem 1.500.

Kluby z podobnym miejscem w rankingu – UEFA

Klub 2022/23 2023/24 2024/25 2025/26 2026/27 Razem
255 Bułgaria PFK CSKA Sofia 2.500 1.500 0.000 0.000 0.000 4.000
256 Malta Gżira United 2.000 2.000 0.000 0.000 0.000 4.000
257 Czechy FK Młoda Bolesław 0.000 0.000 4.000 0.000 0.000 4.000
258 Irlandia Północna Crusaders FC 1.500 1.500 1.000 0.000 0.000 4.000
259 Łotwa FK Lipawa 1.500 0.000 1.000 0.000 1.500 4.000
260 Macedonia Północna Struga Trim-Lum 0.000 2.500 1.500 0.000 0.000 4.000
261 Gruzja Dinamo Batumi 1.500 1.000 1.500 0.000 0.000 4.000

Ranking Elo

Loading...
Klub Elo Ostatnie zmiany
1163 Irlandia Północna Crusaders FC 1056 10.10.2026
0:3 vs Larne FC
Liga
-5.48
03.10.2026
0:4 vs Carrick Rangers
Liga
-10.80
26.09.2026
2:1 vs Bangor FC
Liga
+6.34
19.09.2026
0:1 vs Linfield FC
Liga
-4.65
15.09.2026
3:0 vs Dungannon Swifts
Liga
+9.24
05.09.2026
1:4 vs Coleraine FC
Liga
-3.95
29.08.2026
2:1 vs Glentoran FC
Liga
+16.07
22.08.2026
3:2 vs Portadown FC
Liga
+8.04
15.08.2026
2:1 vs Ballymena United
Liga
+8.10
07.08.2026
1:2 vs Cliftonville FC
Liga
-6.03

Zobacz inne kluby z Irlandii Północna: Glentoran FC, Coleraine FC, Cliftonville FC, Linfield FC, Larne FC.

Często zadawane pytania

Klub Crusaders FC ma 1056 pkt w rankingu Elo według modelu Euroranking. Ranking jest aktualizowany po każdym meczu, a ostatnia aktualizacja nastąpiła 10.10.2026. Im więcej punktów Elo ma klub, tym wyżej oceniana jest jego pozycja. Ranking Elo pozwala szacować prawdopodobieństwo wyników meczów oraz symulować przebieg kolejnych rund rozgrywek.

Klub piłkarski Crusaders FC został założony w 1898 roku.

Klub Crusaders FC jest z kraju Irlandia Północna.