AndoraInter Escaldes Inter Club d'Escaldes
Kraj: Andora
Współczynnik: 7.500 2025/26
Elo: 1207

Inter Escaldes – rankingi, wskaźnik Elo i współczynnik UEFA

W aktualnym rankingu klubowym Elo obliczonym przez Euroranking drużyna Inter Escaldes ma 1207 punktów. Ta liczba punktów daje 814. miejsce w Europie oraz 1. miejsce w kraju Andora. Najnowsza zmiana Elo drużyny Inter Escaldes miała miejsce 20.09.2026, aktualizacja to +4.35 pkt w związku ze spotkaniem z klubem Rànger's FC Andorra.

Inter Escaldes zajmuje 184. miejsce w rankingu klubowym UEFA z 7.500 punktami przed sezonem 2026/27. Kraj, z którego pochodzi klub to Andora, na podstawie aktualnego rankingu jest nierozstawiony w rozgrywkach UEFA: Liga Mistrzów, Runda 1.

Nadchodzące mecze

15.10.2026 15.10.2026 Mjällby AIF 58% 23% 19% Inter Escaldes 2026/27 Liga Konferencji Faza ligowa – Kolejka 1 Bilans bezpośredni i porównanie drużyn Mjällby AIF - Inter Escaldes
18.10.2026 18.10.2026 Inter Escaldes 59% 22% 19% Atletic Escaldes 2026/27 Liga Kolejka 5 Bilans bezpośredni i porównanie drużyn Inter Escaldes - Atletic Escaldes
22.10.2026 22.10.2026 Inter Escaldes 16% 23% 61% Universitatea Krajowa 2026/27 Liga Konferencji Faza ligowa – Kolejka 2 Bilans bezpośredni i porównanie drużyn Inter Escaldes - Universitatea Krajowa
24.10.2026 24.10.2026 FC Santa Coloma 33% 25% 42% Inter Escaldes 2026/27 Liga Kolejka 6

Udział w europejskich pucharach 2026/27 – Prognoza

Loading...
Resetuj parametry

Forma w ostatnich meczach

Rozgrywki krajowe

10.10.2026 10.10.2026 wygrana 4:0 🚌 FC Ordino Liga
20.09.2026 20.09.2026 wygrana 3:0 🏠 Rànger's FC Andorra Liga
13.09.2026 13.09.2026 wygrana 3:0 🏠 CE Carroi Liga
06.09.2026 06.09.2026 remis 2:2 🚌 Esperança d'Andorra Liga
16.05.2026 16.05.2026 przegrana 1:2 🚌 CE Carroi Liga

Europejskie puchary

27.08.2026 27.08.2026 wygrana 0:0
karne 4:2
🏠 Drita Gjilan Liga Konferencji
20.08.2026 20.08.2026 remis 2:2 🚌 Drita Gjilan Liga Konferencji
13.08.2026 13.08.2026 wygrana 4:0 🚌 Flora Tallinn Liga Konferencji
06.08.2026 06.08.2026 wygrana 2:0 🏠 Flora Tallinn Liga Konferencji
14.07.2026 14.07.2026 remis 1:1 🏠 Lincoln Red Imps Liga Mistrzów

Inter Club d'Escaldes, założony w 1991 roku w Escaldes-Engordany i będący jednym z klubów-założycieli andorskiej Primera Divisió w 1995 roku, przez blisko trzy dekady pozostawał w cieniu bardziej utytułowanych rywali. W sezonach 1999/2000 i 2000/2001 zajmował trzecie miejsce w lidze, a w 2002 roku dotarł do finału Copa Constitució, przegrywając 0:2 z FC Lusitanos. W kwietniu 2015 roku klub spadł z najwyższej klasy rozgrywkowej, lecz już dwa lata później, w maju 2017 roku, wrócił do elity.

Prawdziwy przełom nastąpił w sezonie 2019/2020, niemal trzydzieści lat po założeniu klubu – Inter zdobył swój pierwszy tytuł mistrza kraju oraz pierwszy Puchar Konstytucji. Od tego momentu drużyna prowadzona przez trenera Felipa Ortiza zdominowała andorski futbol, dokładając kolejne mistrzostwa w sezonach 2020/2021, 2021/2022, 2024/2025 i 2025/2026, co dało łącznie pięć tytułów ligowych.

Od debiutu w europejskich pucharach w sezonie 2020/2021 klub regularnie startuje w eliminacjach Ligi Mistrzów, Ligi Europy i Ligi Konferencji. Na tej drodze odnotował szereg głośnych zwycięstw nad drużynami z innych krajów, w tym z Hibernian FC (2:1 w 2023 roku), bośniackim FK Velež Mostar (5:1 w 2024 roku) oraz rumuńskim FCSB (2:1 w 2025 roku). Kulminacją europejskiej przygody klubu stał się sezon 2025/2026, gdy po wyeliminowaniu estońskiego Flora Tallinn (6:0 w dwumeczu) i kosowskiej Drity (4:2 w rzutach karnych po dwumeczu zakończonym 2:2) Inter jako pierwszy klub w historii Andory awansował do fazy ligowej europejskich pucharów klubowych – w tym przypadku Ligi Konferencji.

Drużyna, znana jako Niebiesko-czarni, do 2019 roku nosiła w herbie inicjały głównego sponsora, firmy budowlanej Construccions Modernes. Swoje mecze domowe rozgrywa na obiektach Andorskiej Federacji Piłkarskiej w Andorze la Vella oraz Encamp. Klubem kieruje obecnie prezes Pablo Gómez.

Punkty rankingowe sezon po sezonie

2022/23 2023/24 2024/25 2025/26 2026/27 Razem
1.500 1.500 1.500 1.500 0.000 6.000

W ostatnich pięciu latach klub Inter Escaldes zdobył łącznie 7.500 punktów w rankingu UEFA, najlepszym sezonem był 2022/23 z dorobkiem 1.500.

Kluby z podobnym miejscem w rankingu – UEFA

Klub 2022/23 2023/24 2024/25 2025/26 2026/27 Razem
200 San Marino La Fiorita Montegiardino 1.500 1.000 1.500 1.000 1.000 6.000
201 Czarnogóra Sutjeska Nikšić 1.500 1.500 0.000 1.500 1.500 6.000
202 Gruzja Dila Gori 1.000 2.000 0.000 1.500 1.500 6.000
203 Andora Inter Escaldes 1.500 1.500 1.500 1.500 0.000 6.000
204 Czarnogóra Budućnost Podgorica 1.500 1.500 1.500 1.500 0.000 6.000
205 Białoruś Nioman Grodno 0.000 2.000 1.500 2.500 0.000 6.000
206 Albania Partizani Tirana 1.000 2.500 1.500 1.000 0.000 6.000

Mecze w europejskich pucharach 2026/27

07.07.2026 07.07.2026 Lincoln Red Imps 3:1 Inter Escaldes 2026/27 Liga Mistrzów Eliminacje - Runda 1
14.07.2026 14.07.2026 Inter Escaldes 1:1 Lincoln Red Imps 2026/27 Liga Mistrzów Eliminacje - Runda 1
06.08.2026 06.08.2026 Inter Escaldes 2:0 Flora Tallinn 2026/27 Liga Konferencji Eliminacje - Runda 3
13.08.2026 13.08.2026 Flora Tallinn 0:4 Inter Escaldes 2026/27 Liga Konferencji Eliminacje - Runda 3
20.08.2026 20.08.2026 Drita Gjilan 2:2 Inter Escaldes 2026/27 Liga Konferencji Eliminacje - Play-off
27.08.2026 27.08.2026 Inter Escaldes 0:0
karne 4:2
Drita Gjilan 2026/27 Liga Konferencji Eliminacje - Play-off
15.10.2026 15.10.2026 Mjällby AIF 58% 23% 19% Inter Escaldes 2026/27 Liga Konferencji Faza ligowa – Kolejka 1 Bilans bezpośredni i porównanie drużyn Mjällby AIF - Inter Escaldes
22.10.2026 22.10.2026 Inter Escaldes 16% 23% 61% Universitatea Krajowa 2026/27 Liga Konferencji Faza ligowa – Kolejka 2 Bilans bezpośredni i porównanie drużyn Inter Escaldes - Universitatea Krajowa
05.11.2026 05.11.2026 Crvena Zvezda Belgrad 72% 22% 6% Inter Escaldes 2026/27 Liga Konferencji Faza ligowa – Kolejka 3 Bilans bezpośredni i porównanie drużyn Crvena Zvezda Belgrad - Inter Escaldes
26.11.2026 26.11.2026 Inter Escaldes 13% 22% 65% FC Kopenhaga 2026/27 Liga Konferencji Faza ligowa – Kolejka 4
10.12.2026 10.12.2026 Getafe CF 72% 23% 5% Inter Escaldes 2026/27 Liga Konferencji Faza ligowa – Kolejka 5
17.12.2026 17.12.2026 Inter Escaldes 23% 23% 54% Aarhus GF 2026/27 Liga Konferencji Faza ligowa – Kolejka 6

Ranking Elo

Loading...
Klub Elo Ostatnie zmiany
814 Andora Inter Escaldes 1207 20.09.2026
3:0 vs Rànger's FC Andorra
Liga
+4.35
13.09.2026
3:0 vs CE Carroi
Liga
+1.15
06.09.2026
2:2 vs Esperança d'Andorra
Liga
-8.63
27.08.2026
0:0 vs Drita Gjilan
Liga Konferencji
Eliminacje - Play-off
-2.34
20.08.2026
2:2 vs Drita Gjilan
Liga Konferencji
Eliminacje - Play-off
+0.32
13.08.2026
4:0 vs Flora Tallinn
Liga Konferencji
Eliminacje - Runda 3
+20.60
06.08.2026
2:0 vs Flora Tallinn
Liga Konferencji
Eliminacje - Runda 3
+12.40
14.07.2026
1:1 vs Lincoln Red Imps
Liga Mistrzów
Eliminacje - Runda 1
+1.24
07.07.2026
1:3 vs Lincoln Red Imps
Liga Mistrzów
Eliminacje - Runda 1
-9.66
16.05.2026
1:2 vs CE Carroi
Liga
-18.02
Zobacz inne starcia w europejskich pucharach: Drita Gjilan (Liga Konferencji - Eliminacje - Play-off), Flora Tallinn (Liga Konferencji - Eliminacje - Runda 3), Lincoln Red Imps (Liga Mistrzów - Eliminacje - Runda 1).

Zobacz inne kluby z Andory: UE Santa Coloma.

Często zadawane pytania

Klub Inter Escaldes ma 1207 pkt w rankingu Elo według modelu Euroranking. Ranking jest aktualizowany po każdym meczu, a ostatnia aktualizacja nastąpiła 20.09.2026. Im więcej punktów Elo ma klub, tym wyżej oceniana jest jego pozycja. Ranking Elo pozwala szacować prawdopodobieństwo wyników meczów oraz symulować przebieg kolejnych rund rozgrywek.

Klub piłkarski Inter Escaldes został założony w 1991 roku.

Klub Inter Escaldes jest z kraju Andora.

Wylosowani przeciwnicy klubu Inter Escaldes to: Mjällby AIF, Universitatea Krajowa, Crvena Zvezda Belgrad, FC Kopenhaga, Getafe CF, Aarhus GF.