RumuniaRumunia
Współczynnik: 25.250 2025/26
Pozycja w rankingu: 25 2025/26

Rumunia w rankingach – pozycja, współczynnik UEFA i rywale

Rumunia - dzięki zajęciu 25. miejsca w rankingu krajowym UEFA kraj jest reprezentowany przez 4 klubów w europejskich rozgrywkach w sezonie 2026/27: Universitatea Krajowa, Universitatea Kluż, CFR Kluż, FC Steaua Bukareszt.

Rumuńskie kluby w europejskich pucharach 2026/27

Universitatea Krajowa / 10.500
🏅 Liga Mistrzów 💎 Runda 1
⬆️ Liga Mistrzów 💎 Runda 2
🔻 Liga Europy 🔶 Runda 3
⬆️ Liga Europy 🔶 Play-off
🔻 Liga Konferencji 💚 Faza ligowa
✅
Universitatea Kluż / 5.050
🏅 Liga Europy 🔶 Runda 1
🔻 Liga Konferencji 💚 Runda 2
⛔
CFR Kluż / 17.500
🏅 Liga Konferencji 💚 Runda 2
⬆️ Liga Konferencji 💚 Runda 3
⛔
FC Steaua Bukareszt / 25.500
⚔️ Liga Konferencji 💚 Runda 2
⛔

Najbliższe mecze w Europie

Rywale w rankingu – UEFA

Kraj 2022/23 2023/24 2024/25 2025/26 2026/27 Razem Różnica
19 Szkocja Szkocja 3.500 6.400 9.250 5.000 2.100 26.250 -1.375 Porównanie krajów: Rumunia - Szkocja
20 Chorwacja Chorwacja 3.375 5.875 5.875 7.031 3.750 25.906 -1.031 Porównanie krajów: Rumunia - Chorwacja
21 Szwecja Szwecja 6.250 1.875 11.375 5.000 1.250 25.750 -0.875 Porównanie krajów: Rumunia - Szwecja
22 Rumunia Rumunia 6.250 3.250 7.750 5.750 1.875 24.875 –
23 Ukraina Ukraina 5.700 4.100 3.600 8.312 2.625 24.337 +0.538 Porównanie krajów: Rumunia - Ukraina
24 Izrael Izrael 6.250 8.750 2.875 2.875 3.375 24.125 +0.750 Porównanie krajów: Rumunia - Izrael
25 Azerbejdżan Azerbejdżan 4.000 5.875 2.875 5.812 5.125 23.687 +1.188 Porównanie krajów: Rumunia - Azerbejdżan

Kraj Rumunia ma 0.538 punktów przewagi nad 23. miejscem (Ukraina) i 0.875 punktów straty do 21. miejsca (Szwecja).

Punkty rankingowe sezon po sezonie

2022/23 2023/24 2024/25 2025/26 2026/27 Razem
6.250 3.250 7.750 5.750 1.875 25.250

W ostatnich pięciu latach kraj Rumunia zdobył łącznie 24.875 punktów w rankingu UEFA, najlepszym sezonem był 2024/25 z dorobkiem 7.750.

Rumunia – wielka historia i nierówny europejski peleton

Rumunia zajmuje miejsce w okolicy początku trzeciej dziesiątki rankingu krajowego UEFA. W klasyfikacji sąsiaduje między innymi z Chorwacją, Austrią, Szwecją, Izraelem i Słowenią. To pozycja charakterystyczna dla ligi o bogatej tradycji i dużym potencjale, ale zmagającej się z problemem nierównego poziomu klubów.

Rumunia wciąż ma kilka zespołów zdolnych do zdobywania punktów w Europie, jednak ich forma i regularność znacząco się różnią. Największy wpływ na ranking mają FCSB, CFR Kluż oraz Universitatea Krajowa. Pozostali reprezentanci pojawiają się w pucharach, lecz rzadziej przechodzą kolejne rundy.

FCSB i dziedzictwo Steauy

Najważniejszym rumuńskim klubem w europejskiej historii jest Steaua Bukareszt, obecnie występująca w UEFA jako FCSB. To właśnie ten zespół zdobył największe trofeum w dziejach rumuńskiego futbolu.

W 1986 roku Steaua wygrała Puchar Europy, pokonując w finale Barcelonę po serii rzutów karnych. Bramkarz Helmuth Duckadam obronił wszystkie cztery jedenastki wykonywane przez kataloński klub, przechodząc do historii europejskiego futbolu. Steaua została pierwszym klubem z Europy Wschodniej, który zdobył najważniejsze trofeum kontynentalne.

Kilka lat później zespół z Bukaresztu ponownie dotarł do finału Pucharu Europy. W 1989 roku przegrał jednak z Milanem. Sam awans potwierdził, że triumf z Sewilli nie był przypadkowym epizodem, lecz efektem wyjątkowej generacji zawodników i dobrze zorganizowanego klubu.

Współczesny FCSB pozostaje najważniejszym rumuńskim źródłem punktów rankingowych. W pięcioletnim zestawieniu klubowym wyprzedza krajowych rywali i ma największe doświadczenie w kwalifikacjach oraz fazach ligowych europejskich pucharów.

Spór o nazwę i historię

Historia Steauy jest również związana z długim sporem organizacyjnym. Po zmianach własnościowych i prawnych doszło do konfliktu o nazwę, herb, tradycję oraz prawa do historycznych sukcesów.

FCSB uważa się za kontynuatora zespołu, który zdobył Puchar Europy w 1986 roku. Z kolei klub CSA Steaua Bukareszt, działający przy strukturach wojskowych, podkreśla, że zachowuje tradycyjną nazwę i dziedzictwo historycznej Steauy. Spór jest widoczny w mediach, na stadionach i wśród kibiców.

W praktyce europejskie rozgrywki rozpoznają FCSB jako klub posiadający współczesny dorobek Steauy. Dla rumuńskich fanów kwestia ta pozostaje jednak znacznie bardziej skomplikowana, ponieważ dotyczy nie tylko formalności, lecz także pamięci o największym sukcesie w historii kraju.

CFR Kluż – klub skuteczny ponad skalę

Drugim filarem rumuńskiego futbolu jest CFR Kluż. Klub z Transylwanii w XXI wieku wielokrotnie zdobywał mistrzostwo kraju i regularnie występował w Lidze Mistrzów, Lidze Europy oraz Lidze Konferencji.

CFR zasłynął z pragmatycznego stylu gry i dobrej organizacji. Klub potrafił pokonywać zespoły z silniejszych lig, a jego mecze w europejskich pucharach często były bardzo wyrównane. W fazie grupowej Ligi Mistrzów odnosił zwycięstwa nad Manchesterem United i innymi renomowanymi rywalami.

CFR nie zdobył europejskiego trofeum, ale wielokrotnie dostarczał Rumunii ważnych punktów. Jego stabilność sprawiła, że przez pewien czas był najważniejszym rumuńskim klubem w Europie, a jego dorobek pozostaje jednym z najwyższych w kraju.

Universitatea Krajowa i inne zespoły

Universitatea Krajowa jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych klubów Rumunii. Drużyna z południowej części kraju ma silną bazę kibicowską i bogatą historię, ale jej europejskie występy są mniej regularne niż FCSB i CFR Kluż.

W europejskich kwalifikacjach pojawiały się również Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Farul Konstanca, Universitatea Kluż, FC U Krajowa 1948 i Corvinul Hunedoara. Ich wkład w ranking jest mniejszy, choć pojedyncze awanse mogą mieć duże znaczenie.

Sepsi jest ciekawym przykładem klubu z regionu zamieszkanego przez liczną społeczność węgierską. Powstał w Sfântu Gheorghe, mieście położonym w Transylwanii, i w krótkim czasie przeszedł drogę z niższych lig do europejskich kwalifikacji.

Farul Konstanca nawiązuje do tradycji akademii prowadzonej przez Gheorghe Hagiego. Klub stał się ważnym ośrodkiem szkolenia młodych zawodników i zdobył mistrzostwo Rumunii, choć jego europejskie kampanie nie były jeszcze tak udane jak wyniki FCSB czy CFR.

Rumunia w rankingu UEFA

Rumunia utrzymuje się w okolicy dwudziestej drugiej pozycji rankingu krajowego UEFA. W ostatnich sezonach osiągała wyniki wystarczające do pozostania w grupie lig średniego poziomu, ale nie na tyle regularne, by szybko zbliżyć się do wyższej części klasyfikacji.

Największy ciężar spoczywa na FCSB i CFR Kluż. Ich wyniki są zdecydowanie lepsze niż osiągnięcia większości pozostałych reprezentantów. Universitatea Krajowa również potrafi zdobywać punkty, lecz potrzebuje większej regularności.

Problemem Rumunii jest to, że kilka klubów często odpada już w kwalifikacjach. W takim przypadku kraj ma niewielu reprezentantów zdolnych do zdobywania punktów jesienią i wiosną. Zależność od dwóch głównych zespołów utrudnia trwałą poprawę pozycji.

Złota generacja z Gheorghe Hagim

Rumunia miała również bardzo mocną reprezentację, szczególnie na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Największym sukcesem była ćwierćfinałowa kampania podczas mistrzostw świata w 1994 roku.

Liderem drużyny był Gheorghe Hagi, nazywany często „Maradoną Karpat”. Lewonożny pomocnik wyróżniał się techniką, kreatywnością i niezwykłą siłą strzału. Wraz z Gheorghe Popescu, Florinem Răducioiu, Danem Petrescu i innymi zawodnikami stworzył generację, która potrafiła pokonywać światowe potęgi.

Na mundialu w USA Rumunia wygrała swoją grupę, pokonała Argentynę w 1/8 finału, a następnie przegrała ze Szwecją po rzutach karnych. Ćwierćfinał był najlepszym wynikiem rumuńskiej reprezentacji na mistrzostwach świata od wielu dekad.

Ciekawostką pozostaje styl tej drużyny. Rumunia nie opierała się wyłącznie na defensywie, lecz grała odważnie, technicznie i z dużą swobodą w ataku. Hagi stał się symbolem reprezentacji, a jego gol z dużej odległości przeciwko Kolumbii jest jednym z najbardziej pamiętnych trafień tamtego turnieju.

Bukareszt – centrum piłkarskiej historii

Bukareszt jest najważniejszym ośrodkiem rumuńskiego futbolu. To tutaj swoje mecze rozgrywa FCSB, a także inne kluby o bogatej historii, między innymi Dinamo Bukareszt i Rapid Bukareszt.

Stadion Ghencea był historycznym domem Steauy i miejscem wielu spotkań reprezentacji. Po modernizacji służy przede wszystkim klubowi CSA Steaua, co dodatkowo podkreśla trwający spór o dziedzictwo dawnego zespołu.

Reprezentacja Rumunii korzysta z nowoczesnej Areny Narodowej. Obiekt w Bukareszcie jest największym stadionem kraju i gości najważniejsze mecze międzynarodowe oraz krajowe finały.

Miasta, regiony i różne tradycje

Rumunia jest dużym i zróżnicowanym krajem, a jej futbol odzwierciedla podział na różne regiony. Bukareszt pozostaje centrum medialnym i finansowym, Transylwania ma silne tradycje klubowe, Krajowa reprezentuje południe, a Konstanca łączy futbol z nadmorskim charakterem miasta.

CFR Kluż jest związany z wielokulturową Transylwanią, Universitatea Krajowa z południową częścią kraju, Farul z wybrzeżem Morza Czarnego, a FCSB z historią stołecznego futbolu i dawnymi strukturami wojskowymi.

Ta różnorodność jest atutem, ale także źródłem rywalizacji. W Rumunii mecze między klubami często mają znaczenie regionalne, historyczne i społeczne, a nie tylko sportowe.

Czy Rumunia może wrócić wyżej?

Rumunia ma wszystkie podstawy, aby rywalizować o wyższą pozycję: dużą bazę zawodników, bogatą historię, kilka silnych klubów i dobre akademie. Największym problemem pozostaje stabilność finansowa oraz brak regularnych wyników większej liczby zespołów.

FCSB zachowuje najbogatszą europejską tradycję, CFR Kluż od lat potrafi skutecznie walczyć w pucharach, a Universitatea Krajowa i Farul mają potencjał szkoleniowy. Jeśli więcej klubów zacznie przechodzić kwalifikacje, Rumunia może stopniowo zbliżać się do Austrii, Chorwacji czy Szwecji.

Rumunia pozostaje krajem o wyjątkowym piłkarskim dziedzictwie. Steaua jako zdobywca Pucharu Europy, CFR Kluż jako przykład nowoczesnej skuteczności oraz złota generacja z Hagim pokazują, że rumuński futbol ma zarówno wielką przeszłość, jak i możliwości odbudowy pozycji w Europie.

Ranking klubowy UEFA

Klub 2021/22 2022/23 2023/24 2024/25 2025/26 Razem
82 Rumunia FC Steaua Bukareszt 1.500 2.500 2.000 14.500 5.000 25.500
106 Rumunia CFR Kluż 3.000 8.000 1.500 2.500 2.500 17.500
147 Rumunia Universitatea Krajowa 1.500 2.500 0.000 1.500 5.000 10.500
214 Rumunia Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 1.500 2.000 2.500 0.000 0.000 6.000
263 Rumunia FC U Craiova 1948 1.500 2.500 0.000 0.000 0.000 4.000
326 Rumunia Farul Constanta 0.000 0.000 2.500 0.000 0.000 2.500
358 Rumunia Corvinul Hunedoara 0.000 0.000 0.000 2.000 0.000 2.000
392 Rumunia Universitatea Kluż 0.000 0.000 0.000 0.000 1.500 1.500

Punkty zdobyte przez kluby

Najlepsze kluby z Rumunii według rankingu Elo

Loading...
Klub Elo Wykres Ostatnie zmiany
1 Rumunia Universitatea Krajowa 1494 11.10.2026
1:0 vs Csikszereda Miercurea
Superliga
+4.82
19.09.2026
5:0 vs FC Steaua Bukareszt
Superliga
+7.04
13.09.2026
1:0 vs Corvinul Hunedoara
Superliga
+4.83
07.09.2026
4:0 vs Universitatea Kluż
Superliga
+8.69
31.08.2026
1:1 vs Rapid Bukareszt
Superliga
-0.31
27.08.2026
0:1 vs Ararat-Armenia
Liga Europy
Eliminacje - Play-off
-13.40
23.08.2026
3:1 vs FC Voluntari
Superliga
+3.08
20.08.2026
1:1 vs Ararat-Armenia
Liga Europy
Eliminacje - Play-off
-4.56
16.08.2026
1:1 vs Otelul Galati
Superliga
-2.52
13.08.2026
2:1 vs KuPS Kuopio
Liga Europy
Eliminacje - Runda 3
+6.89
2 Rumunia Dinamo Bukareszt 1448 09.10.2026
2:0 vs Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
Superliga
+7.39
20.09.2026
4:0 vs Farul Constanta
Superliga
+6.40
11.09.2026
3:1 vs Csikszereda Miercurea
Superliga
+6.55
05.09.2026
2:1 vs FC Steaua Bukareszt
Superliga
+7.48
29.08.2026
1:1 vs Corvinul Hunedoara
Superliga
-3.91
22.08.2026
2:1 vs Universitatea Kluż
Superliga
+9.10
15.08.2026
1:0 vs Rapid Bukareszt
Superliga
+11.64
08.08.2026
4:0 vs FC Voluntari
Superliga
+6.09
31.07.2026
1:1 vs Otelul Galati
Superliga
+0.30
25.07.2026
5:1 vs Universitatea Krajowa
Superliga
+14.98
3 Rumunia Universitatea Kluż 1435 08.10.2026
3:1 vs CFR Kluż
Superliga
+11.44
20.09.2026
2:0 vs FC Voluntari
Superliga
+6.97
14.09.2026
3:0 vs Otelul Galati
Superliga
+6.32
07.09.2026
0:4 vs Universitatea Krajowa
Superliga
-8.69
28.08.2026
2:3 vs Petrolul Ploiesti
Superliga
-15.21
22.08.2026
1:2 vs Dinamo Bukareszt
Superliga
-9.10
17.08.2026
2:1 vs UTA Arad
Superliga
+5.68
03.08.2026
2:1 vs FC Botoșani
Superliga
+4.86
30.07.2026
1:3 vs Brann Bergen
Liga Konferencji
Eliminacje - Runda 2
-10.69
26.07.2026
0:1 vs Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
Superliga
-13.64
4 Rumunia Rapid Bukareszt 1419 18.09.2026
3:1 vs Arges Pitesti
Superliga
+5.60
12.09.2026
2:1 vs FC Voluntari
Superliga
+4.47
06.09.2026
1:0 vs Otelul Galati
Superliga
+10.23
31.08.2026
1:1 vs Universitatea Krajowa
Superliga
+0.31
21.08.2026
2:0 vs Petrolul Ploiesti
Superliga
+9.24
15.08.2026
0:1 vs Dinamo Bukareszt
Superliga
-11.64
07.08.2026
0:0 vs UTA Arad
Superliga
-0.10
02.08.2026
3:1 vs CFR Kluż
Superliga
+10.74
27.07.2026
1:1 vs FC Botoșani
Superliga
-1.05
20.07.2026
1:0 vs Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
Superliga
+5.33
5 Rumunia CFR Kluż 1403 08.10.2026
1:3 vs Universitatea Kluż
Superliga
-11.44
19.09.2026
3:1 vs FC Botoșani
Superliga
+5.57
12.09.2026
1:3 vs Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
Superliga
-12.22
04.09.2026
0:0 vs Farul Constanta
Superliga
-5.02
29.08.2026
3:2 vs Csikszereda Miercurea
Superliga
+7.16
23.08.2026
1:0 vs FC Steaua Bukareszt
Superliga
+8.36
16.08.2026
0:3 vs Corvinul Hunedoara
Superliga
-14.38
13.08.2026
1:2 vs Tromsø IL
Liga Konferencji
Eliminacje - Runda 3
-14.05
06.08.2026
0:5 vs Tromsø IL
Liga Konferencji
Eliminacje - Runda 3
-26.41
02.08.2026
1:3 vs Rapid Bukareszt
Superliga
-10.74
6 Rumunia FC Steaua Bukareszt 1379 10.10.2026
1:0 vs Otelul Galati
Superliga
+6.75
19.09.2026
0:5 vs Universitatea Krajowa
Superliga
-7.04
14.09.2026
2:2 vs Petrolul Ploiesti
Superliga
-3.53
05.09.2026
1:2 vs Dinamo Bukareszt
Superliga
-7.48
30.08.2026
1:3 vs UTA Arad
Superliga
-13.76
23.08.2026
0:1 vs CFR Kluż
Superliga
-8.36
17.08.2026
3:2 vs FC Botoșani
Superliga
+5.21
10.08.2026
0:0 vs Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
Superliga
-2.04
03.08.2026
2:2 vs Farul Constanta
Superliga
-5.12
30.07.2026
1:4 vs Auda Kekava
Liga Konferencji
Eliminacje - Runda 2
-16.15
7 Rumunia UTA Arad 1336 10.10.2026
0:2 vs FC Botoșani
Superliga
-9.65
18.09.2026
1:0 vs Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
Superliga
+7.10
11.09.2026
2:4 vs Farul Constanta
Superliga
-9.69
05.09.2026
5:1 vs Csikszereda Miercurea
Superliga
+7.40
30.08.2026
3:1 vs FC Steaua Bukareszt
Superliga
+13.76
22.08.2026
0:0 vs Corvinul Hunedoara
Superliga
-4.66
17.08.2026
1:2 vs Universitatea Kluż
Superliga
-5.68
07.08.2026
0:0 vs Rapid Bukareszt
Superliga
+0.10
01.08.2026
0:1 vs FC Voluntari
Superliga
-11.12
24.07.2026
2:2 vs Otelul Galati
Superliga
-1.84
8 Rumunia Petrolul Ploiesti 1315 11.10.2026
1:3 vs Farul Constanta
Superliga
-8.91
21.09.2026
2:0 vs Csikszereda Miercurea
Superliga
+6.12
14.09.2026
2:2 vs FC Steaua Bukareszt
Superliga
+3.53
06.09.2026
2:0 vs Corvinul Hunedoara
Superliga
+6.08
28.08.2026
3:2 vs Universitatea Kluż
Superliga
+15.21
21.08.2026
0:2 vs Rapid Bukareszt
Superliga
-9.24
14.08.2026
2:1 vs FC Voluntari
Superliga
+10.64
09.08.2026
1:0 vs Otelul Galati
Superliga
+10.15
01.08.2026
0:4 vs Universitatea Krajowa
Superliga
-4.33
24.07.2026
0:1 vs Arges Pitesti
Superliga
-7.68
9 Rumunia Farul Constanta 1311 11.10.2026
3:1 vs Petrolul Ploiesti
Superliga
+8.91
20.09.2026
0:4 vs Dinamo Bukareszt
Superliga
-6.40
11.09.2026
4:2 vs UTA Arad
Superliga
+9.69
04.09.2026
0:0 vs CFR Kluż
Superliga
+5.02
30.08.2026
0:0 vs FC Botoșani
Superliga
-1.90
23.08.2026
1:1 vs Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
Superliga
+1.33
14.08.2026
1:1 vs Arges Pitesti
Superliga
+3.20
08.08.2026
3:2 vs Csikszereda Miercurea
Superliga
+8.05
03.08.2026
2:2 vs FC Steaua Bukareszt
Superliga
+5.12
25.07.2026
2:0 vs Corvinul Hunedoara
Superliga
+6.47
10 Rumunia Otelul Galati 1308 10.10.2026
0:1 vs FC Steaua Bukareszt
Superliga
-6.75
21.09.2026
2:3 vs Corvinul Hunedoara
Superliga
-14.68
14.09.2026
0:3 vs Universitatea Kluż
Superliga
-6.32
06.09.2026
0:1 vs Rapid Bukareszt
Superliga
-10.23
28.08.2026
2:2 vs FC Voluntari
Superliga
-1.36
24.08.2026
1:0 vs Arges Pitesti
Superliga
+8.40
16.08.2026
1:1 vs Universitatea Krajowa
Superliga
+2.52
09.08.2026
0:1 vs Petrolul Ploiesti
Superliga
-10.15
31.07.2026
1:1 vs Dinamo Bukareszt
Superliga
-0.30
24.07.2026
2:2 vs UTA Arad
Superliga
+1.84
11 Rumunia FC Botoșani 1307 10.10.2026
2:0 vs UTA Arad
Superliga
+9.65
19.09.2026
1:3 vs CFR Kluż
Superliga
-5.57
13.09.2026
1:1 vs Arges Pitesti
Superliga
+1.98
05.09.2026
5:0 vs Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
Superliga
+10.43
30.08.2026
0:0 vs Farul Constanta
Superliga
+1.90
24.08.2026
1:0 vs Csikszereda Miercurea
Superliga
+7.85
17.08.2026
2:3 vs FC Steaua Bukareszt
Superliga
-5.21
10.08.2026
0:0 vs Corvinul Hunedoara
Superliga
-4.14
03.08.2026
1:2 vs Universitatea Kluż
Superliga
-4.86
27.07.2026
1:1 vs Rapid Bukareszt
Superliga
+1.05
12 Rumunia Arges Pitesti 1304 18.09.2026
1:3 vs Rapid Bukareszt
Superliga
-5.60
13.09.2026
1:1 vs FC Botoșani
Superliga
-1.98
07.09.2026
0:1 vs FC Voluntari
Superliga
-10.57
29.08.2026
0:1 vs Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
Superliga
-13.20
24.08.2026
0:1 vs Otelul Galati
Superliga
-8.40
14.08.2026
1:1 vs Farul Constanta
Superliga
-3.20
09.08.2026
1:0 vs Universitatea Krajowa
Superliga
+15.69
31.07.2026
1:0 vs Csikszereda Miercurea
Superliga
+7.14
24.07.2026
1:0 vs Petrolul Ploiesti
Superliga
+7.68
17.07.2026
0:2 vs FC Steaua Bukareszt
Superliga
-5.34
13 Rumunia FC Hermannstadt 1290 18.05.2026
2:0 vs FC Steaua Bukareszt
Superliga
+12.69
11.05.2026
2:2 vs Metaloglobus Bucharest
Superliga
-1.53
04.05.2026
2:2 vs Unirea Slobozia
Superliga
-0.07
24.04.2026
0:0 vs Csikszereda Miercurea
Superliga
-1.59
19.04.2026
1:1 vs Petrolul Ploiesti
Superliga
+2.35
10.04.2026
1:0 vs Farul Constanta
Superliga
+9.59
04.04.2026
0:2 vs Otelul Galati
Superliga
-7.51
22.03.2026
3:0 vs FC Botoșani
Superliga
+9.51
13.03.2026
2:3 vs UTA Arad
Superliga
-6.54
08.03.2026
2:0 vs Otelul Galati
Superliga
+13.93
14 Rumunia Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 1280 09.10.2026
0:2 vs Dinamo Bukareszt
Superliga
-7.39
18.09.2026
0:1 vs UTA Arad
Superliga
-7.10
12.09.2026
3:1 vs CFR Kluż
Superliga
+12.22
05.09.2026
0:5 vs FC Botoșani
Superliga
-10.43
29.08.2026
1:0 vs Arges Pitesti
Superliga
+13.20
23.08.2026
1:1 vs Farul Constanta
Superliga
-1.33
15.08.2026
0:0 vs Csikszereda Miercurea
Superliga
+1.33
10.08.2026
0:0 vs FC Steaua Bukareszt
Superliga
+2.04
02.08.2026
1:1 vs Corvinul Hunedoara
Superliga
-0.62
26.07.2026
1:0 vs Universitatea Kluż
Superliga
+13.64
15 Rumunia FC Voluntari 1232 09.10.2026
2:3 vs Corvinul Hunedoara
Superliga
-8.65
20.09.2026
0:2 vs Universitatea Kluż
Superliga
-6.97
12.09.2026
1:2 vs Rapid Bukareszt
Superliga
-4.47
07.09.2026
1:0 vs Arges Pitesti
Superliga
+10.57
28.08.2026
2:2 vs Otelul Galati
Superliga
+1.36
23.08.2026
1:3 vs Universitatea Krajowa
Superliga
-3.08
14.08.2026
1:2 vs Petrolul Ploiesti
Superliga
-10.64
08.08.2026
0:4 vs Dinamo Bukareszt
Superliga
-6.09
01.08.2026
1:0 vs UTA Arad
Superliga
+11.12
27.07.2026
0:5 vs CFR Kluż
Superliga
-4.28
16 Rumunia Csikszereda Miercurea 1225 11.10.2026
0:1 vs Universitatea Krajowa
Superliga
-4.82
21.09.2026
0:2 vs Petrolul Ploiesti
Superliga
-6.12
11.09.2026
1:3 vs Dinamo Bukareszt
Superliga
-6.55
05.09.2026
1:5 vs UTA Arad
Superliga
-7.40
29.08.2026
2:3 vs CFR Kluż
Superliga
-7.16
24.08.2026
0:1 vs FC Botoșani
Superliga
-7.85
15.08.2026
0:0 vs Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
Superliga
-1.33
08.08.2026
2:3 vs Farul Constanta
Superliga
-8.05
31.07.2026
0:1 vs Arges Pitesti
Superliga
-7.14
26.07.2026
0:2 vs FC Steaua Bukareszt
Superliga
-7.92
17 Rumunia Unirea Slobozia 1215 18.05.2026
0:1 vs UTA Arad
Superliga
-8.18
11.05.2026
0:0 vs FC Steaua Bukareszt
Superliga
+6.72
04.05.2026
2:2 vs FC Hermannstadt
Superliga
+0.07
27.04.2026
1:1 vs Metaloglobus Bucharest
Superliga
+0.09
18.04.2026
2:3 vs Csikszereda Miercurea
Superliga
-6.82
12.04.2026
1:2 vs Petrolul Ploiesti
Superliga
-10.06
05.04.2026
1:0 vs Farul Constanta
Superliga
+14.54
23.03.2026
2:1 vs Otelul Galati
Superliga
+11.38
16.03.2026
2:3 vs FC Botoșani
Superliga
-5.93
08.03.2026
0:0 vs Arges Pitesti
Superliga
+4.97
18 Rumunia Metaloglobus Bucharest 1182 18.05.2026
1:0 vs Farul Constanta
Superliga
+14.84
11.05.2026
2:2 vs FC Hermannstadt
Superliga
+1.53
02.05.2026
2:2 vs Otelul Galati
Superliga
+5.54
27.04.2026
1:1 vs Unirea Slobozia
Superliga
-0.09
20.04.2026
2:3 vs FC Botoșani
Superliga
-4.80
13.04.2026
0:1 vs Csikszereda Miercurea
Superliga
-8.99
05.04.2026
1:5 vs UTA Arad
Superliga
-5.49
21.03.2026
1:0 vs Petrolul Ploiesti
Superliga
+11.93
15.03.2026
0:0 vs FC Steaua Bukareszt
Superliga
+7.63
07.03.2026
2:2 vs UTA Arad
Superliga
+3.48

Często zadawane pytania

Pozostało ich 1. W rozgrywkach UEFA w sezonie 2026/27 z Rumunii w grze są jeszcze drużyny: Universitatea Krajowa (Liga Konferencji).