RumuniaSepsi OSK Sfântu Gheorghe
Kraj: Rumunia
Współczynnik: 6.000 2025/26
Elo: 1280

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – rankingi, wskaźnik Elo i współczynnik UEFA

W aktualnym rankingu klubowym Elo obliczonym przez Euroranking drużyna Sepsi OSK Sfântu Gheorghe ma 1280 punktów. Ta liczba punktów daje 598. miejsce w Europie oraz 14. miejsce w kraju Rumunia. Najnowsza zmiana Elo drużyny Sepsi OSK Sfântu Gheorghe miała miejsce 09.10.2026, aktualizacja to -7.39 pkt w związku ze spotkaniem z klubem Dinamo Bukareszt.

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe zajmuje 210. miejsce w rankingu klubowym UEFA z 6.000 punktami przed sezonem 2026/27.

Nadchodzące mecze

17.10.2026 17.10.2026 Petrolul Ploiesti 48% 24% 28% Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2026/27 Superliga Kolejka 12 Bilans bezpośredni i porównanie drużyn Petrolul Ploiesti - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
26.10.2026 26.10.2026 Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 22% 24% 54% Universitatea Krajowa 2026/27 Superliga Kolejka 13

Forma w ostatnich meczach

Rozgrywki krajowe

09.10.2026 09.10.2026 przegrana 0:2 🏠 Dinamo Bukareszt Superliga
18.09.2026 18.09.2026 przegrana 0:1 🚌 UTA Arad Superliga
12.09.2026 12.09.2026 wygrana 3:1 🏠 CFR Kluż Superliga
05.09.2026 05.09.2026 przegrana 0:5 🚌 FC Botoșani Superliga
29.08.2026 29.08.2026 wygrana 1:0 🚌 Arges Pitesti Superliga

Europejskie puchary

31.08.2023 31.08.2023 przegrana 2:3 🚌 FK Bodo/Glimt Liga Konferencji
24.08.2023 24.08.2023 remis 2:2 🏠 FK Bodo/Glimt Liga Konferencji
17.08.2023 17.08.2023 wygrana 1:0 🚌 FK Aktobe Liga Konferencji
10.08.2023 10.08.2023 remis 1:1 🏠 FK Aktobe Liga Konferencji
03.08.2023 03.08.2023 wygrana 4:0 🏠 PFK CSKA Sofia Liga Konferencji

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe to rumuński klub piłkarski założony w 2011 roku w mieście Sfântu Gheorghe, stolicy leżącego w Siedmiogrodzie hrabstwa Kowasna, gdzie zdecydowaną większość mieszkańców stanowi węgierska mniejszość Seklerów. Klub, ściśle powiązany z tą społecznością i wspierany finansowo przez rząd Węgier, w swojej nazwie nosi skrót od Sepsiszentgyörgy – węgierskiego określenia rodzinnego miasta.

Drużyna rozpoczynała rozgrywki od najniższej, piątej klasy rumuńskiej piłki nożnej, którą wygrała już w swoim debiutanckim sezonie. W kolejnych latach Sepsi błyskawicznie pokonywało kolejne szczeble ligowej drabiny, awansując do Liga I – najwyższej klasy rozgrywkowej Rumunii – już w 2017 roku, zaledwie sześć lat po założeniu. Tym samym stało się pierwszą drużyną z hrabstwa Kowasna, która zagrała w rumuńskiej ekstraklasie. Wydarzeniu towarzyszyła wizyta węgierskiego premiera Viktora Orbána, symbolizująca polityczne znaczenie klubu dla węgierskiej mniejszości w Rumunii.

Historyczny moment w dziejach Sepsi nastąpił w sezonie 2019/20, gdy drużyna po raz pierwszy awansowała do finału Pucharu Rumunii, eliminując po drodze Astrę Giurgiu, Petrolul Ploiești oraz Politehnikę Iași, jednak przegrywając decydujący mecz z FCSB. Rewanż nadszedł dwa lata później – w sezonie 2021/22 Sepsi triumfowało w finale pucharu, pokonując Voluntari 2:1, a rok później, w sezonie 2022/23, obroniło tytuł, ponownie zwyciężając tym samym wynikiem. Jako zdobywca pucharu klub sięgnął również dwukrotnie po Superpuchar Rumunii, w 2022 roku pokonując w finale CFR Cluj, a w 2023 roku broniąc tytułu.

Drużyna, występująca w charakterystycznych czerwono-białych barwach i znana pod przydomkiem Seklerzy, przez pierwsze lata w ekstraklasie rozgrywała mecze domowe na Stadionie Miejskim, zanim w październiku 2021 roku przeniosła się na nowoczesną Sepsi Arenę, wybudowaną w dużej mierze dzięki węgierskiemu finansowaniu i spełniającą wymogi czwartej kategorii UEFA.

Punkty rankingowe sezon po sezonie

2022/23 2023/24 2024/25 2025/26 2026/27 Razem
2.000 2.500 0.000 0.000 0.000 4.500

W ostatnich pięciu latach klub Sepsi OSK Sfântu Gheorghe zdobył łącznie 6.000 punktów w rankingu UEFA, najlepszym sezonem był 2023/24 z dorobkiem 2.500.

Kluby z podobnym miejscem w rankingu – UEFA

Klub 2022/23 2023/24 2024/25 2025/26 2026/27 Razem
235 Szwajcaria FC Zurych 3.000 0.000 2.000 0.000 0.000 5.000
236 Albania Dinamo City Tirana 0.000 0.000 0.000 2.500 2.500 5.000
237 Gruzja Iberia 1999 Tbilisi 1.500 0.000 2.000 1.500 0.000 5.000
238 Rumunia Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2.000 2.500 0.000 0.000 0.000 4.500
239 Norwegia Tromsø IL 0.000 0.000 2.000 0.000 2.500 4.500
240 Albania Egnatia Rrogozhinë 0.000 1.000 1.500 2.000 0.000 4.500
241 Serbia FK Čukarički 2.000 2.500 0.000 0.000 0.000 4.500

Ranking Elo

Loading...
Klub Elo Ostatnie zmiany
598 Rumunia Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 1280 09.10.2026
0:2 vs Dinamo Bukareszt
Superliga
-7.39
18.09.2026
0:1 vs UTA Arad
Superliga
-7.10
12.09.2026
3:1 vs CFR Kluż
Superliga
+12.22
05.09.2026
0:5 vs FC Botoșani
Superliga
-10.43
29.08.2026
1:0 vs Arges Pitesti
Superliga
+13.20
23.08.2026
1:1 vs Farul Constanta
Superliga
-1.33
15.08.2026
0:0 vs Csikszereda Miercurea
Superliga
+1.33
10.08.2026
0:0 vs FC Steaua Bukareszt
Superliga
+2.04
02.08.2026
1:1 vs Corvinul Hunedoara
Superliga
-0.62
26.07.2026
1:0 vs Universitatea Kluż
Superliga
+13.64

Zobacz inne kluby z Rumunii: Universitatea Krajowa, FC Steaua Bukareszt, Rapid Bukareszt, CFR Kluż, Dinamo Bukareszt, Universitatea Kluż.

Często zadawane pytania

Klub Sepsi OSK Sfântu Gheorghe ma 1280 pkt w rankingu Elo według modelu Euroranking. Ranking jest aktualizowany po każdym meczu, a ostatnia aktualizacja nastąpiła 09.10.2026. Im więcej punktów Elo ma klub, tym wyżej oceniana jest jego pozycja. Ranking Elo pozwala szacować prawdopodobieństwo wyników meczów oraz symulować przebieg kolejnych rund rozgrywek.

Klub piłkarski Sepsi OSK Sfântu Gheorghe został założony w 2011 roku.

Klub Sepsi OSK Sfântu Gheorghe jest z kraju Rumunia. Na co dzień występuje w lidze Superliga.