RumuniaCFR Kluż CFR Cluj
Kraj: Rumunia
Współczynnik: 17.500 2025/26
Elo: 1403

CFR Kluż – rankingi, wskaźnik Elo i współczynnik UEFA

W bieżącym rankingu Elo według modelu Euroranking zespół CFR Kluż posiada 1403 punktów. Ten wynik przekłada się na 311. miejsce w Europie, a w kraju Rumunia 5. miejsce. Ostatnia aktualizacja w rankingu Elo ekipy CFR Kluż nastąpiła 08.10.2026 i wyniosła -11.44 pkt po meczu przeciwko drużynie Universitatea Kluż.

CFR Kluż zajmuje 107. miejsce w rankingu klubowym UEFA z 17.500 punktami przed sezonem 2026/27. Zgodnie z aktualnym rankingiem klub z Rumunii jest prognozowany jako rozstawiony w meczach na poziomie Liga Konferencji/Runda 2.

Nadchodzące mecze

12.10.2026 12.10.2026 Arges Pitesti 33% 25% 42% CFR Kluż 2026/27 Superliga Kolejka 11 Bilans bezpośredni i porównanie drużyn Arges Pitesti - CFR Kluż
18.10.2026 18.10.2026 UTA Arad 36% 26% 38% CFR Kluż 2026/27 Superliga Kolejka 12 Bilans bezpośredni i porównanie drużyn UTA Arad - CFR Kluż
25.10.2026 25.10.2026 CFR Kluż 39% 25% 36% Dinamo Bukareszt 2026/27 Superliga Kolejka 13

Udział w europejskich pucharach 2026/27 – Prognoza

Loading...
Resetuj parametry

Forma w ostatnich meczach

Rozgrywki krajowe

08.10.2026 08.10.2026 przegrana 1:3 🏠 Universitatea Kluż Superliga
19.09.2026 19.09.2026 wygrana 3:1 🏠 FC Botoșani Superliga
12.09.2026 12.09.2026 przegrana 1:3 🚌 Sepsi OSK Sfântu Gheorghe Superliga
04.09.2026 04.09.2026 remis 0:0 🏠 Farul Constanta Superliga
29.08.2026 29.08.2026 wygrana 3:2 🚌 Csikszereda Miercurea Superliga

Europejskie puchary

13.08.2026 13.08.2026 przegrana 1:2 🚌 Tromsø IL Liga Konferencji
06.08.2026 06.08.2026 przegrana 0:5 🏠 Tromsø IL Liga Konferencji
30.07.2026 30.07.2026 wygrana 3:0 🏠 Alaszkert Erywań Liga Konferencji
23.07.2026 23.07.2026 remis 1:1 🚌 Alaszkert Erywań Liga Konferencji
28.08.2025 28.08.2025 wygrana 1:0 🏠 Häcken Göteborg Liga Konferencji

Założony w 1907 roku CFR Cluj należy do klubów, których historia jest mocno związana z przemysłowym i kolejowym dziedzictwem miasta. Początkowo działał jako Kolozsvári Vasutas Sport Club, a jego związek z koleją przetrwał w nazwie CFR oraz przydomku Feroviarii, czyli Kolejarze. Tradycyjne barwy zespołu to bordo i biel. Domowe mecze klub rozgrywa na Stadionul Dr. Constantin Rădulescu, nazwanym na cześć byłego piłkarza, trenera i lekarza związanego z CFR.

Przez większą część XX wieku CFR Kluż pozostawał poza ścisłą czołówką rumuńskiego futbolu. Przełom nastąpił dopiero w XXI wieku, gdy klub zaczął szybko awansować w krajowej hierarchii. Kulminacją tego procesu był sezon 2007/08, w którym CFR zdobył pierwsze w historii mistrzostwo Rumunii, a jednocześnie sięgnął po Puchar Rumunii. Od tego momentu zespół z Klużu-Napoki stał się jednym z najważniejszych klubów w kraju. Do 2025 roku zdobył osiem mistrzostw Rumunii – w 2008, 2010, 2012 oraz pięć razy z rzędu w latach 2018–2022. W dorobku ma również pięć Pucharów Rumunii, z czego ostatni zdobył w 2025 roku, a także cztery Superpuchary Rumunii.

Pierwsze mistrzostwo przyniosło klubowi również debiut w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W sezonie 2008/09 CFR Kluż odniósł historyczne zwycięstwo 2:1 nad Romą w Rzymie. Był to jeden z najbardziej pamiętnych wyników rumuńskiego klubu w europejskich pucharach. Kilka tygodni później CFR zremisował u siebie 0:0 z Chelsea. Zespół ponownie wystąpił w fazie grupowej Ligi Mistrzów w 2010 i 2012 roku. Szczególnie pamiętna była edycja 2012/13, kiedy CFR wygrał 2:1 z Manchesterem United na Old Trafford. Ostatecznie zakończył rywalizację w grupie na trzecim miejscu i trafił do Ligi Europy.

Europejska historia CFR nie zakończyła się na występach w Lidze Mistrzów. W sezonie 2019/20 klub dotarł do 1/16 finału Ligi Europy, gdzie zmierzył się z Sevillą. Pierwszy mecz w Klużu-Napoce zakończył się remisem 1:1, a w rewanżu padł wynik 0:0. CFR odpadł po zasadzie goli strzelonych na wyjeździe, która obowiązywała wówczas w rozgrywkach UEFA. Rok później rumuński zespół ponownie wystąpił w fazie grupowej Ligi Europy. Regularna obecność w europejskich pucharach stała się jednym z charakterystycznych elementów jego pozycji w rumuńskiej piłce.

Za przemianą CFR stały również konkretne postacie. Iuliu Mureșan był prezesem w kluczowym okresie rozwoju klubu i budowania jego pozycji w kraju. Ważną rolę odegrał także Dan Petrescu, który jako trener prowadził CFR do kilku mistrzostw Rumunii. Wśród zawodników szczególne miejsce zajmuje Ciprian Deac, jeden z najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy współczesnej historii klubu i ważna postać jego wieloletniej obecności w krajowej oraz europejskiej rywalizacji.

CFR Kluż jest dziś jednym z najbardziej utytułowanych rumuńskich klubów XXI wieku. Jego tożsamość łączy kolejową przeszłość, charakterystyczne bordowo-białe barwy, sukcesy na krajowym podwórku i serię pamiętnych spotkań z europejskimi rywalami. Droga od klubu związanego z kolejarzami do ośmiokrotnego mistrza Rumunii jest jednym z najbardziej wyrazistych przykładów przemian, jakie zaszły w rumuńskim futbolu w ostatnich dwóch dekadach.

Punkty rankingowe sezon po sezonie

2022/23 2023/24 2024/25 2025/26 2026/27 Razem
8.000 1.500 2.500 2.500 2.000 16.500

W ostatnich pięciu latach klub CFR Kluż zdobył łącznie 17.500 punktów w rankingu UEFA, najlepszym sezonem był 2022/23 z dorobkiem 8.000.

Kluby z podobnym miejscem w rankingu – UEFA

Klub 2022/23 2023/24 2024/25 2025/26 2026/27 Razem
103 Serbia Partizan Belgrad 8.000 2.500 2.500 2.000 2.500 17.500
104 Niemcy 1.FSV Mainz 0.000 0.000 0.000 17.500 0.000 17.500
105 Francja Stade Brest 0.000 0.000 16.750 0.000 0.000 16.750
106 Rumunia CFR Kluż 8.000 1.500 2.500 2.500 2.000 16.500
107 Słowenia Olimpija Lublana 1.500 4.000 8.375 2.500 0.000 16.375
108 Hiszpania Celta Vigo 0.000 0.000 0.000 16.250 0.000 16.250
109 Niemcy Borussia Mönchengladbach 0.000 0.000 0.000 16.000 0.000 16.000

Mecze w europejskich pucharach 2026/27

23.07.2026 23.07.2026 Alaszkert Erywań 1:1 CFR Kluż 2026/27 Liga Konferencji Eliminacje - Runda 2
30.07.2026 30.07.2026 CFR Kluż 3:0 Alaszkert Erywań 2026/27 Liga Konferencji Eliminacje - Runda 2
06.08.2026 06.08.2026 CFR Kluż 0:5 Tromsø IL 2026/27 Liga Konferencji Eliminacje - Runda 3
13.08.2026 13.08.2026 Tromsø IL 2:1 CFR Kluż 2026/27 Liga Konferencji Eliminacje - Runda 3

Ranking Elo

Loading...
Klub Elo Ostatnie zmiany
310 Rumunia CFR Kluż 1403 08.10.2026
1:3 vs Universitatea Kluż
Superliga
-11.44
19.09.2026
3:1 vs FC Botoșani
Superliga
+5.57
12.09.2026
1:3 vs Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
Superliga
-12.22
04.09.2026
0:0 vs Farul Constanta
Superliga
-5.02
29.08.2026
3:2 vs Csikszereda Miercurea
Superliga
+7.16
23.08.2026
1:0 vs FC Steaua Bukareszt
Superliga
+8.36
16.08.2026
0:3 vs Corvinul Hunedoara
Superliga
-14.38
13.08.2026
1:2 vs Tromsø IL
Liga Konferencji
Eliminacje - Runda 3
-14.05
06.08.2026
0:5 vs Tromsø IL
Liga Konferencji
Eliminacje - Runda 3
-26.41
02.08.2026
1:3 vs Rapid Bukareszt
Superliga
-10.74
Zobacz inne starcia w europejskich pucharach: Tromsø IL (Liga Konferencji - Eliminacje - Runda 3).

Zobacz inne kluby z Rumunii: Rapid Bukareszt, Universitatea Krajowa, Dinamo Bukareszt, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, FC Steaua Bukareszt, Universitatea Kluż.

Często zadawane pytania

Klub CFR Kluż ma 1403 pkt w rankingu Elo według modelu Euroranking. Ranking jest aktualizowany po każdym meczu, a ostatnia aktualizacja nastąpiła 08.10.2026. Im więcej punktów Elo ma klub, tym wyżej oceniana jest jego pozycja. Ranking Elo pozwala szacować prawdopodobieństwo wyników meczów oraz symulować przebieg kolejnych rund rozgrywek.

Klub piłkarski CFR Kluż został założony w 1907 roku.

Klub CFR Kluż jest z kraju Rumunia. Na co dzień występuje w lidze Superliga.