SłoweniaBravo Lublana NK Bravo
Kraj: Słowenia
Współczynnik: 4.894 minimalny krajowy 2025/26
Elo: 1396

Bravo Lublana – rankingi, wskaźnik Elo i współczynnik UEFA

W bieżącym rankingu Elo według modelu Euroranking zespół Bravo Lublana posiada 1396 punktów. Ten wynik przekłada się na 319. miejsce w Europie, a w kraju Słowenia 4. miejsce. Ostatnia aktualizacja w rankingu Elo ekipy Bravo Lublana nastąpiła 11.10.2026 i wyniosła -13.16 pkt po meczu przeciwko drużynie NK Nafta 1903.

Klub korzysta z minimalnego współczynnika krajowego, którego aktualna wartość wynosi 4.894. Zgodnie z aktualnym rankingiem klub z Słowenii jest prognozowany jako nierozstawiony w meczach na poziomie Liga Konferencji/Runda 2.

Nadchodzące mecze

17.10.2026 17.10.2026 Bravo Lublana 60% 23% 17% NK Radomlje 2026/27 Liga Kolejka 12 Bilans bezpośredni i porównanie drużyn Bravo Lublana - NK Radomlje

Udział w europejskich pucharach 2026/27 – Prognoza

Loading...
Resetuj parametry

Forma w ostatnich meczach

Rozgrywki krajowe

11.10.2026 11.10.2026 przegrana 0:1 🚌 NK Nafta 1903 Liga Bilans bezpośredni i porównanie drużyn NK Nafta 1903 - Bravo Lublana
20.09.2026 20.09.2026 wygrana 2:1 🏠 Olimpija Lublana Liga
12.09.2026 12.09.2026 wygrana 2:1 🏠 NK Celje Liga
05.09.2026 05.09.2026 remis 0:0 🚌 Aluminij Kidricevo Liga
29.08.2026 29.08.2026 wygrana 2:0 🏠 NS Mura Liga

Europejskie puchary

30.07.2026 30.07.2026 przegrana 1:3 🚌 Shkëndija Tetovo Liga Konferencji
23.07.2026 23.07.2026 wygrana 2:1 🏠 Shkëndija Tetovo Liga Konferencji
01.08.2024 01.08.2024 przegrana 1:3 🏠 Zrinjski Mostar Liga Konferencji
25.07.2024 25.07.2024 wygrana 1:0 🚌 Zrinjski Mostar Liga Konferencji
18.07.2024 18.07.2024 wygrana 2:0 🚌 Connah's Quay Nomads Liga Konferencji

W porównaniu z tradycyjnymi instytucjami słoweńskiej piłki nożnej NK Bravo jest klubem stosunkowo młodym. Powstał 28 lutego 2006 roku w dzielnicy Lublany Šiška z inicjatywy dziennikarza sportowego Darka Klariča, którego namówili do tego rodzice miejscowych dzieci trenujących piłkę nożną. Stąd wzięło się także przezwisko klubu - Šiškarji.

Przez pierwsze lata istnienia Bravo funkcjonowało jako lokalny klub młodzieżowy, stopniowo budując strukturę drużyn seniorskich i pnąc się przez niższe ligi słoweńskiego systemu rozgrywek. Przełomem okazał się sezon 2018/19, w którym zespół odniósł 13 zwycięstw w 15 domowych meczach, co przełożyło się na historyczny awans do najwyższej klasy rozgrywkowej - PrvaLigi - po raz pierwszy w historii klubu.

Od tego czasu Bravo na stałe zadomowiło się wśród słoweńskiej elity, regularnie plasując się w środkowej stawce tabeli. W sezonie 2024/25 klub zadebiutował również w europejskich pucharach - w eliminacjach Ligi Konferencji Bravo wyeliminowało walijski zespół Connah's Quay Nomads, zanim odpadło z rywalizacji po starciu z bośniackim HŠK Zrinjski Mostar.

Klub przykłada dużą wagę do pracy z młodzieżą, prowadząc drużyny juniorskie w kilkunastu kategoriach wiekowych oraz organizując coroczny turniej Ljubljana OPEN dla zawodników do lat 14. Żółto-niebiescy rozgrywają mecze domowe na obiekcie Športni park Šiška w rodzinnej dzielnicy, choć w miarę rosnących sukcesów sportowych coraz częściej korzystają również z większego stadionu Stožice, dzielonego z NK Olimpija Lublana.

Historia Bravo, od klubu założonego przez rodziców i lokalnego dziennikarza po stabilnego uczestnika PrvaLigi z doświadczeniem europejskim, czyni go jednym z ciekawszych przykładów oddolnego rozwoju piłki nożnej w Słowenii ostatnich dwóch dekad.

Punkty rankingowe sezon po sezonie

2022/23 2023/24 2024/25 2025/26 2026/27 Razem
0.000 0.000 1.500 0.000 1.500 3.000

W ostatnich pięciu latach klub Bravo Lublana zdobył łącznie 1.500 punktów w rankingu UEFA, najlepszym sezonem był 2024/25 z dorobkiem 1.500.

Kluby z podobnym miejscem w rankingu – UEFA

Klub 2022/23 2023/24 2024/25 2025/26 2026/27 Razem
299 Estonia Nõmme Kalju 0.000 0.000 0.000 1.500 1.500 3.000
300 Gibraltar Europa FC 1.000 1.000 0.000 0.000 1.000 3.000
301 Ukraina Worskła Połtawa 1.500 1.500 0.000 0.000 0.000 3.000
302 Słowenia Bravo Lublana 0.000 0.000 1.500 0.000 1.500 3.000
303 Izrael Hapoel Tel Awiw 0.000 0.000 0.000 0.000 2.500 2.500
304 Ukraina Krywbas Krzywy Róg 0.000 0.000 2.500 0.000 0.000 2.500
305 Polska Górnik Zabrze 0.000 0.000 0.000 0.000 2.500 2.500

Mecze w europejskich pucharach 2026/27

23.07.2026 23.07.2026 Bravo Lublana 2:1 Shkëndija Tetovo 2026/27 Liga Konferencji Eliminacje - Runda 2
30.07.2026 30.07.2026 Shkëndija Tetovo 3:1 Bravo Lublana 2026/27 Liga Konferencji Eliminacje - Runda 2

Ranking Elo

Loading...
Klub Elo Ostatnie zmiany
319 Słowenia Bravo Lublana 1396 11.10.2026
0:1 vs NK Nafta 1903
Liga
-13.16
20.09.2026
2:1 vs Olimpija Lublana
Liga
+7.91
12.09.2026
2:1 vs NK Celje
Liga
+9.54
05.09.2026
0:0 vs Aluminij Kidricevo
Liga
-3.67
29.08.2026
2:0 vs NS Mura
Liga
+4.41
23.08.2026
1:3 vs NK Maribor
Liga
-8.60
16.08.2026
0:0 vs FC Koper
Liga
+2.25
09.08.2026
1:1 vs Brinje Grosuplje
Liga
-4.83
02.08.2026
2:1 vs NK Radomlje
Liga
+8.32
30.07.2026
1:3 vs Shkëndija Tetovo
Liga Konferencji
Eliminacje - Runda 2
-14.41

Zobacz inne kluby z Słowenii: FC Koper, Aluminij Kidricevo, NK Celje, NK Maribor, Olimpija Lublana.

Często zadawane pytania

Klub Bravo Lublana ma 1396 pkt w rankingu Elo według modelu Euroranking. Ranking jest aktualizowany po każdym meczu, a ostatnia aktualizacja nastąpiła 11.10.2026. Im więcej punktów Elo ma klub, tym wyżej oceniana jest jego pozycja. Ranking Elo pozwala szacować prawdopodobieństwo wyników meczów oraz symulować przebieg kolejnych rund rozgrywek.

Klub piłkarski Bravo Lublana został założony w 2006 roku.

Klub Bravo Lublana jest z kraju Słowenia.