UkrainaŁNZ Czerkasy LNZ Cherkasy
Kraj: Ukraina
Współczynnik: 5.182 minimalny krajowy 2025/26
Elo: 1355

ŁNZ Czerkasy – rankingi, wskaźnik Elo i współczynnik UEFA

W aktualnym rankingu klubowym Elo obliczonym przez Euroranking drużyna ŁNZ Czerkasy ma 1355 punktów. Ta liczba punktów daje 409. miejsce w Europie oraz 5. miejsce w kraju Ukraina. Najnowsza zmiana Elo drużyny ŁNZ Czerkasy miała miejsce 11.10.2026, aktualizacja to +4.02 pkt w związku ze spotkaniem z klubem FK Kudriwka.

Klub używa minimalnego współczynnika krajowego, którego wartość wynosi 5.182. Kraj, z którego pochodzi klub to Ukraina, na podstawie aktualnego rankingu jest nierozstawiony w rozgrywkach UEFA: Liga Konferencji, Runda 2.

Nadchodzące mecze

18.10.2026 18.10.2026 Krywbas Krzywy Róg 41% 25% 34% ŁNZ Czerkasy 2026/27 Premier-liha Kolejka 9 Bilans bezpośredni i porównanie drużyn Krywbas Krzywy Róg - ŁNZ Czerkasy
24.10.2026 24.10.2026 Liwyj Bereh Kijów 28% 24% 48% ŁNZ Czerkasy 2026/27 Premier-liha Kolejka 10

Udział w europejskich pucharach 2026/27 – Prognoza

Loading...
Resetuj parametry

Forma w ostatnich meczach

Rozgrywki krajowe

11.10.2026 11.10.2026 wygrana 2:1 🏠 FK Kudriwka Premier-liha Bilans bezpośredni i porównanie drużyn ŁNZ Czerkasy - FK Kudriwka
20.09.2026 20.09.2026 przegrana 0:3 🚌 Szachtar Donieck Premier-liha
12.09.2026 12.09.2026 wygrana 3:1 🏠 Obołoń Kijów Premier-liha
06.09.2026 06.09.2026 remis 0:0 🚌 Dynamo Kijów Premier-liha
30.08.2026 30.08.2026 przegrana 0:1 🏠 Weres Równe Premier-liha

Europejskie puchary

30.07.2026 30.07.2026 przegrana 0:0
karne 2:4
🚌 KAA Gent Liga Konferencji
23.07.2026 23.07.2026 remis 0:0 🏠 KAA Gent Liga Konferencji

ŁNZ Czerkasy to ukraiński klub piłkarski, którego nazwa pochodzi od Lebedyńskiego Zakładu Nasiennego (Лебединський насіннєвий завод), wchodzącego w skład agroprzemysłowego holdingu LNZ Group – to właśnie z inicjatywy jego kierownictwa klub powstał 23 kwietnia 2006 roku. Przez pierwsze siedem lat funkcjonował pod nazwą Szpoła-ŁNZ-Łebedyn i reprezentował niewielką miejscowość Łebedyn, występując wyłącznie w rozgrywkach obwodu czerkaskiego. Status profesjonalny klub uzyskał w 2017 roku, a w 2021 roku formalnie i faktycznie przeniósł się do Czerkas, stając się najważniejszym klubem piłkarskim tego miasta. Barwy zespołu to fioletowy i biały, a swoje mecze domowe rozgrywa na stadionie Czerkasy Arena, mogącym pomieścić ponad 10 tysięcy widzów.

ŁNZ rozpoczął rywalizację na szczeblu profesjonalnym w sezonie 2021/2022, występując w Drugiej Lidze Ukrainy i kończąc rozgrywki na trzecim miejscu, choć sezon został przerwany po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji w lutym 2022 roku. W kolejnym sezonie zespół rywalizował już w Pierwszej Lidze, zajął trzecie miejsce w grupie mistrzowskiej, a następnie w barażach o awans pokonał Inhulec Petrowe, wywalczając historyczny awans do ukraińskiej Premier Lihi.

Debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej przypadł na sezon 2023/2024, zakończony na 7. miejscu – najlepszym wynikiem w historii klubu do tego momentu. Sezon 2024/2025 przyniósł ustabilizowanie się w lidze na 12. pozycji. Przełomem okazał się jednak sezon 2025/2026, uznawany za najważniejszy w historii klubu, w którym ŁNZ zdobył wicemistrzostwo Ukrainy, zapewniając sobie historyczny awans do europejskich pucharów. W sezonie 2026/2027 zespół z Czerkas po raz pierwszy w historii przystąpił do rywalizacji w Lidze Konferencji UEFA, trafiając w drugiej rundzie eliminacji na belgijską Gandawę (Gent).

Kluby z podobnym miejscem w rankingu – UEFA

Klub 2022/23 2023/24 2024/25 2025/26 2026/27 Razem
385 Słowenia NS Mura 1.500 0.000 0.000 0.000 0.000 1.500
386 Słowenia Aluminij Kidricevo 0.000 0.000 0.000 0.000 1.500 1.500
387 Irlandia Północna Dungannon Swifts 0.000 0.000 0.000 1.500 0.000 1.500
388 Ukraina ŁNZ Czerkasy 0.000 0.000 0.000 0.000 1.500 1.500
389 Czarnogóra Arsenal Tivat 0.000 1.000 0.000 0.000 0.000 1.000
390 Albania AF Elbasani 0.000 0.000 0.000 0.000 1.000 1.000
391 Łotwa BFC Daugavpils 0.000 0.000 0.000 1.000 0.000 1.000

Mecze w europejskich pucharach 2026/27

23.07.2026 23.07.2026 ŁNZ Czerkasy 0:0 KAA Gent 2026/27 Liga Konferencji Eliminacje - Runda 2
30.07.2026 30.07.2026 KAA Gent 0:0
karne 4:2
ŁNZ Czerkasy 2026/27 Liga Konferencji Eliminacje - Runda 2

Ranking Elo

Loading...
Klub Elo Ostatnie zmiany
409 Ukraina ŁNZ Czerkasy 1355 11.10.2026
2:1 vs FK Kudriwka
Premier-liha
+4.02
20.09.2026
0:3 vs Szachtar Donieck
Premier-liha
-3.45
12.09.2026
3:1 vs Obołoń Kijów
Premier-liha
+4.95
06.09.2026
0:0 vs Dynamo Kijów
Premier-liha
+4.20
30.08.2026
0:1 vs Weres Równe
Premier-liha
-15.00
16.08.2026
2:0 vs Czornomoreć Odessa
Premier-liha
+4.20
10.08.2026
0:3 vs Karpaty Lwów
Premier-liha
-9.37
03.08.2026
0:0 vs Bukowyna Czerniowce
Premier-liha
-2.27
30.07.2026
0:0 vs KAA Gent
Liga Konferencji
Eliminacje - Runda 2
+3.75
23.07.2026
0:0 vs KAA Gent
Liga Konferencji
Eliminacje - Runda 2
+1.42
Zobacz inne starcia w europejskich pucharach: KAA Gent (Liga Konferencji - Eliminacje - Runda 2).

Zobacz inne kluby z Ukrainy: Szachtar Donieck, Zoria Ługańsk, Worskła Połtawa, FK Charków, Dynamo Kijów, Krywbas Krzywy Róg, Polissia Żytomierz.

Często zadawane pytania

Klub ŁNZ Czerkasy ma 1355 pkt w rankingu Elo według modelu Euroranking. Ranking jest aktualizowany po każdym meczu, a ostatnia aktualizacja nastąpiła 11.10.2026. Im więcej punktów Elo ma klub, tym wyżej oceniana jest jego pozycja. Ranking Elo pozwala szacować prawdopodobieństwo wyników meczów oraz symulować przebieg kolejnych rund rozgrywek.

Klub piłkarski ŁNZ Czerkasy został założony w 2006 roku.

Klub ŁNZ Czerkasy jest z kraju Ukraina. Na co dzień występuje w lidze Premier-liha.