FC Lugano - NSÍ Runavík: bilans bezpośredni i statystyki
Drużyny FC Lugano i NSÍ Runavík zostały wylosowane jako przeciwnicy i zagrają ze sobą w eliminacjach Ligi Konferencji w Rundzie 3. Zwycięzca dwumeczu zagra w Play-off eliminacji Ligi Konferencji. Przegrany całkowicie odpada z rozgrywek.
Ostatnie starcie NSÍ Runavík z FC Lugano odbyło się 13.08.2026, kończąc się wynikiem 2:2. Ostatnie występy drużyny FC Lugano przyniosły następujące rezultaty: 4 zwycięstwa, 1 remis i 0 porażek. Z kolei ostatnie pięć spotkań zespołu NSÍ Runavík to 3 wygrane, 2 remisy i 0 porażek. W tej chwili zespół FC Lugano posiada 1528 pkt w klasyfikacji Elo, podczas gdy NSÍ Runavík notuje 1105 pkt.
Mecze 2026/27
| 06.08.2026 06.08.2026 | FC Lugano | 2:0 | NSÍ Runavík | 2026/27 | Liga Konferencji | Eliminacje - Runda 3 | ||
| 13.08.2026 13.08.2026 | NSÍ Runavík | 2:2 | FC Lugano | 2026/27 | Liga Konferencji | Eliminacje - Runda 3 | ||
Pozycja w rankingu – UEFA
| Klub | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | 2025/26 | Razem | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 95 |
|
FC Lugano | 0.000 | 2.000 | 3.000 | 14.250 | 2.000 | 21.250 |
| 353 |
|
NSÍ Runavík | 1.000 | 0.000 | 0.000 | 0.000 | 1.000 | 2.000 |
Forma w ostatnich meczach
| FC Lugano | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| 10.10.2026 10.10.2026 | wygrana 4:0 | 🏠 | FC Luzern | Swiss Super League | Bilans bezpośredni i porównanie drużyn FC Lugano - FC Luzern |
| 20.09.2026 20.09.2026 | wygrana 4:0 | 🚌 | FC Lausanne-Sport | Swiss Super League | |
| 16.09.2026 16.09.2026 | wygrana 4:1 | 🏠 | FC Sankt Gallen | Swiss Super League | |
| 12.09.2026 12.09.2026 | remis 2:2 | 🏠 | Young Boys Berno | Swiss Super League | |
| 06.09.2026 06.09.2026 | wygrana 3:1 | 🚌 | FC Basel | Swiss Super League | |
| NSÍ Runavík | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| 11.10.2026 11.10.2026 | wygrana 2:1 | 🚌 | Skála | Liga | Bilans bezpośredni i porównanie drużyn Skála - NSÍ Runavík |
| 18.09.2026 18.09.2026 | wygrana 2:1 | 🚌 | B36 Tórshavn | Liga | |
| 13.09.2026 13.09.2026 | remis 1:1 | 🏠 | Víkingur Gøta | Liga | |
| 30.08.2026 30.08.2026 | wygrana 3:1 | 🏠 | AB Argir | Liga | |
| 23.08.2026 23.08.2026 | remis 2:2 | 🚌 | KÍ Klaksvík | Liga | |
Ranking Elo
| Klub | Elo | Ostatnie zmiany | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 134 |
|
FC Lugano | 1528 |
10.10.2026 4:0 vs FC Luzern Swiss Super League +6.16 |
20.09.2026 4:0 vs FC Lausanne-Sport Swiss Super League +7.12 |
16.09.2026 4:1 vs FC Sankt Gallen Swiss Super League +6.75 |
12.09.2026 2:2 vs Young Boys Berno Swiss Super League -2.92 |
06.09.2026 3:1 vs FC Basel Swiss Super League +9.06 |
03.09.2026 1:0 vs Servette FC Swiss Super League +5.79 |
30.08.2026 2:1 vs FC Sion Swiss Super League +10.12 |
27.08.2026 1:1 vs Maccabi Tel Awiw Liga Konferencji Eliminacje - Play-off +1.78 |
20.08.2026 2:1 vs Maccabi Tel Awiw Liga Konferencji Eliminacje - Play-off +9.59 |
13.08.2026 2:2 vs NSÍ Runavík Liga Konferencji Eliminacje - Runda 3 -11.50 |
|
| 1055 |
|
NSÍ Runavík | 1105 |
18.09.2026 2:1 vs B36 Tórshavn Liga +8.20 |
13.09.2026 1:1 vs Víkingur Gøta Liga -3.04 |
30.08.2026 3:1 vs AB Argir Liga +2.19 |
23.08.2026 2:2 vs KÍ Klaksvík Liga +5.89 |
16.08.2026 4:2 vs EB/Streymur Liga +2.44 |
13.08.2026 2:2 vs FC Lugano Liga Konferencji Eliminacje - Runda 3 +11.50 |
10.08.2026 4:0 vs Skála Liga +2.61 |
06.08.2026 0:2 vs FC Lugano Liga Konferencji Eliminacje - Runda 3 -1.93 |
03.08.2026 1:3 vs HB Tórshavn Liga -8.62 |
30.07.2026 3:1 vs FC Koper Liga Konferencji Eliminacje - Runda 2 +20.92 |
|
Wybrane mecze FC Lugano - NSÍ Runavík
NSÍ Runavík - FC Lugano, 13.08.2026
13 sierpnia 2026 roku NSÍ Runavík zremisował z FC Lugano 2:2 w rewanżowym meczu III rundy eliminacji Ligi Konferencji UEFA na Djúpumýra w Runavík. Bramki dla NSÍ zdobyli Petur Knudsen (29') oraz Marius Lindh (61'). Dla Lugano strzelali Yanis Cimignani (66') i Kevin Behrens (79'). Przy porażce 0:2 w pierwszym meczu (łączny wynik 2:4) NSÍ Runavík odpadł z rywalizacji.
FC Lugano - NSÍ Runavík, 06.08.2026
Zwycięstwo 2:0 FC Lugano nad NSÍ Runavík z 6 sierpnia 2026 roku dało Szwajcarom solidną przewagę przed rewanżem w III rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA. Spotkanie rozegrane w Lugano przyniosło gospodarzom gola już we wczesnej fazie i ubezpieczenie wyniku w drugiej połowie.
W 7. minucie prowadzenie zdobył Elias Pihlström. Przewagę podwyższył w 79. minucie Kevin Behrens, który z bliska skierował piłkę do siatki po asyście Renato Steffena.
Lugano oddało 12 strzałów wobec 3 NSÍ, kontrolując tempo przez cały mecz. Rewanż na Wyspach Owczych zadecyduje o tym, czy Szwajcarzy awansują do rundy play-off.
Często zadawane pytania
13.08.2026 odbył się mecz NSÍ Runavík - FC Lugano zakończony wynikiem 2:2.